Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 277 246 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Zdjęcia w galeriach.


Jola Grotte w Bibliotece Publicznej nr. 14 przy ul. Młynarskiej 35 A

poniedziałek, 11 grudnia 2017 17:47

 

 

 

Jola Grotte w Bibliotece Publicznej

nr. 14 przy ul. Młynarskiej 35 A

 

W dniu 06.12.2017 roku w Bibliotece Publicznej nr.14 w Warszawie przy ul. Młynarskiej 35A odbyło się poetycko-prozatorskie spotkanie Jolanty Marii Grotte. Fragmenty z jej nowej powieści "Halo... Proszę...! Słucham...? czytał Wiesław Grotte, natomiast wiersze własnego autorstwa przedstawiła sama autorka Jolanta. W czasie recytacji wierszy i przedstawianych fragmentów z książki wyświetlano slajdy nawiązujące do ich treści. W spotkaniu wziął udział Prezes Klubu Literackiego „Nasza Twórczości” działającego przy Stowarzyszeniu Wspólnota Polska Jan Rychner - członek naszego WSTK oraz Wydawca książki pan Jerzy Burski.

W końcowej części spotkania Kierowniczka Biblioteki pani Renata Jaworek wręczyła Jolancie Grotte Dyplom-Podziękowanie za zaangażowanie i pracę wolontariacką na rzecz Bibliotek Publicznych w Dzielnicy Wola m. st. Warszawy podpisany przez Dyrektora Bibliotek Dzielnicy panią Annę Grędzińską i Burmistrza Dzielnicy Pana Krzysztofa Strzałkowskiego.

 

JG

 

 

Poniżej kilka zdjęć ze spotkania

 

 

DSC04318.JPG

 

 

DSC04320.JPG

 

 

DSC04325.JPG

 

 

DSC04328.JPG

 

 

DSC04339.JPG

 

 

DSC04347.JPG

 

 

 

Dyplom dla Joli Grotte

 

 

Konkurs.jpg

 

 

Zamieścił Stanisław Dominiak

 

.


oceń
1
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Promocja wspólnej książki Stanisława Stanika i Izabeli Zubko, 5.20.2017 r.

środa, 06 grudnia 2017 18:03

 

 

 

Promocja wspólnej książki

Stanisława Stanika i Izabeli Zubko

 

 

StSt Klub Księgarza 2.jpg

 

Zdjęcie Wiesław Grotte

 

 

W dniu 5 grudnia 2017 roku, w Klubie Księgarza w Warszawie, odbyła się promocja nowej książki Stanisława Stanika i Izabeli Zubko pt. „Mały pisarczyk z Małoszyc”. Jest to wywiad-rzeka, przeprowadzony przez naszą koleżankę Izabelę Zubko z poetą, dziennikarzem i krytykiem literackim – Stanisławem Stanikiem, który często gości na comiesięcznych warsztatach poetyckich w WSTK.

Autorzy podzielili się z uczestnikami spotkania swoimi refleksjami związanymi z procesem powstawania książki oraz przybliżyli poruszoną w niej tematykę, co wzbudziło duże zainteresowanie wśród licznie przybyłych gości. Podczas promocji głos zabrał m.in. Piotr Dumin, Andrzej Zaniewski, Zdzisław Koryś, Jerzy Burski oraz Stanisław Bartos – poeta, polityk, były minister rolnictwa, pochodzący z rodzinnych stron Stanisława Stanika.

Prelekcję o życiu środowiska literackiego na przestrzeni ostatnich 40 lat wygłosił Jan Zdzisław Brudnicki, natomiast prof. Paweł Soroka omówił działalność literacką Stanisława Stanika i Izabeli Zubko. Część artystyczna spotkania rozpoczęła się od pokazu multimedialnego, przygotowanego przez Jolantę Grotte. Podczas imprezy usłyszeliśmy fragment książki „Mały pisarczyk z Małoszyc” w interpretacji Grażyny Kowalskiej oraz wiersze współautorów wspomnianej publikacji w wykonaniu Jolanty Grotte. Promocję uświetnił występ Marii Bednarek, która zaśpiewała utwory własnego autorstwa oraz Natalii Miżygórskiej z Żytomierza (Ukraina), dla której twórczość Stanisława Stanika, przetłumaczona na język rosyjski przez Izabelę Zubko, stała się inspiracją do skomponowania piosenek. Wieczór poprowadził Jan Rychner.

 

 

 

Poniżej pokaz filmowo zdjęciowy:

 

 

Strzaka w dół.gif

 

 

 

 

Stanisław Dominiak

 

.


oceń
3
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Listy stamtąd - Zaproszenie na Scenę Fabryczną OK. ''ARSUS'' 17 XI 2017

wtorek, 14 listopada 2017 17:34

 

 

Listy stamtąd

 

Kilka zdjęć, które zostały zrobione podczas premiery

 

 

 

1.JPG

 

 

2.JPG

 

 

3.JPG

 

 

4.JPG

 

 

5.jpg

 

 

6.jpg

 

Oto Krystin, kobieta Hansa Franka, z którym uciekła przez Szwajcarię do Ameryki południowej po przegranej wojnie

 

 

Zdjęcia Marysia Bednarek

i Staszek Dominiak

 

 

♦  ♦  ♦

 

 

ZAPROSZENIE

 

 

Plakat ARSUS.jpg

 

S.D.

 

.


oceń
2
0

komentarze (2) | dodaj komentarz

Salon Jesienny Artystów Plastyków Bemowa 13.11.2017 r.

wtorek, 14 listopada 2017 17:21

 

 

 

W  e  r  n  i  s  a  ż

 

Salon Jesienny

Artystów Plastyków Bemowa

 

 

W dniu 13 listopada br. miał miejsce wernisaż Artystów Plastyków Bemowa w Bemowskim Ratuszu, na który zostaliśmy zaproszeni z Marysią Bednarek - jako przedstawiciele zarządu WSTK, przez Krystynę Styburską - przewodniczącą Towarzystwa Artystów Plastyków Bemowa w ramach współpracy między naszymi organizacjami.

 

 

Artyści biorący udział w wystawie TAPB 13.11.2017r. :

 

Janina Bożena Aleksy, Tadeusz Andrzej Ambroszczak, Ewa Dołgań-Piotrowska, Urszula Dulewicz, Zbigniew Jerzy Dziwosz, Małgorzata Korowajczuk-Ozga, Danuta Koźlińska, Magdalena Krępska, Halina Kuźnicka, Bartłomiej Kuźnicki, Tadeusz Ołowski, Ewa Karolina Osowska, Józefa Ziuta Pawlik, Wojciech Rutkowski, Andrzej Sobczyk, Danuta Stępień, Krystyna Maria Styburska, Bartłomiej Szappanos, Beata Anna Topolińska, Ewelina Tużnik-Płeszka, Maciej Twardowski, Stanisław Twardowski, Ewa Westwalewicz-Mogilska

 

 

 ♦

 

Poniżej pokaz filmowo-zdjęciowy z tego wydarzenia

 

 

Strzaka w dół.gif

 

 

 

 

Stanisław Dominiak

 

.

 


oceń
2
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Biblioteka Główna Województwa Mazowieckiego. Spotkanie autorskie Joli Marii Grotte

piątek, 27 października 2017 11:10

 

 

 

Biblioteka Główna Województwa Mazowieckiego

w Warszawie ul. Koszykowa 26/28.

 

Spotkanie autorskie Joli Marii Grotte

 

 

W dniu 17.10.2017 r. odbyło się już drugie spotkanie autorskie Jolanty Marii Grotte poświęcone jej nowej książce pt.  Halo… Proszę…! Słucham…?.

Fragmenty z książki prezentowała poetka – Izabela Zubko.

Wiersze własnego autorstwa nawiązujące do treści czytanych fragmentów przedstawiła sama autorka. Połączenie prozy z poezją spotkało się z zainteresowaniem przybyłych Gości.

Czas pod znakiem wspomnienia z pobytu w miłym domku z obok rosnącą Lipą i miłych wrażeń tam doznanych – szybko upłynął w niedosycie. To też w domu w wygodnym fotelu otworzyłam pierwszą stronę, rozpoczęłam czytać:

 Halo... Proszę...! Słucham...?.

Polecam...

Wśród licznych Gości przybyłych na spotkanie zaszczycili swą osobą - krytyk literacki Pan Stanisław Stanik oraz  Pani Roma Sypniewska – kierownik Biblioteki Publicznej w Warszawie, przy ulicy Redutowej, gdzie odbyło się pierwsze spotkanie autorskie wyżej wymienionej autorki.

 

 

Krystyna Rejniak

 

 

Poniżej kilka fotek ze spotkania

 

 

Strzaka w dół.gif

 

a.JPG

 

 

b.JPG

 

 

c.JPG

 

 

d.JPG

 

 

e.jpg

 

 

f.JPG

 

S.D.

 

.

 

 

 


oceń
0
0

komentarze (2) | dodaj komentarz

Spotkanie autorskie z Jolantą Marią Grotte

czwartek, 19 października 2017 22:03

 

 

 

 

Spotkanie autorskie z Jolantą Marią Grotte

 

 

W dniu 10 października 2017 roku, na zaproszenie Pani Romy Sypniewskiej - Kierownik Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 80, ul. Redutowa 48, odbyło się spotkanie autorskie z Jolantą Marią Grotte – poetką i powieściopisarką. Autorka promowała swoją najnowszą książkę „Halo… Proszę…! Słucham…?”. Do fragmentów powieści czytanych przez Wiesława Grotte, prezentowała swoje wiersze korespondujące z czytaną treścią. W spotkaniu uczestniczyły: Dyrektor Wolskich Bibliotek Warszawy Pani Anna Grędzińska i V-ce Dyrektor Pani Agnieszka Zygmunciak, publiczność z Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz koleżanki po piórze ze środowisk literackich. Pracownicy Biblioteki zadbali o poczęstunek dla każdego. Panowała miła i przyjazna atmosfera dla wybrzmiewającej ze sceny niezwykłej opowieści ozdobionej muzyką. Były kwiaty w podzięce, wspólne zdjęcie i dużo uśmiechu. Autorka podpisała wiele swoich książek przybyłym licznie na spotkanie. Dziękujemy.

 

 

Maria Bednarek z koleżankami

 

 

.

Strzaka w dół.gif

 

1.JPG

 

 

a.jpg

 

 

b.jpg

 

 

c.jpg

 

 

d.jpg

 

 

e.jpg

 

 

f.jpg

 

S.D.

 

.


oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Michałowice Jan Dil i...

czwartek, 19 października 2017 21:40

 

 

 

Wieczór Literatury i Muzyki Polskiej

Michałowice

Wystawa obrazów Jana Dila

 

 

web-Plakat-pracowni-A3_Jan-Dil.jpg

 

S.D.

 

.


oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

20.09.2017 - Spotkanie ze Stanisławem Stanikiem

czwartek, 28 września 2017 21:10

 

 

 

Centrum Promocji Kultury w Warszawie

ul. Podskarbińska 2

Spotkanie ze Stanisławem Stanikiem

oraz promocja jego nowej książki

 

 

 

1.jpg

 

 

W dniu 20 września 2017 r. w Centrum Promocji Kultury w Warszawie ul. Podskarbińska 2 odbyło się spotkanie autorskie Stanisława Stanika promujące jego jego nową książkę, napisaną przy współudziale Izabeli Zubko, pt. "Mały pisarczyk z Małoszyc".

 

Spotkanie prowadził Jan Zdzisław Brudnicki. Laudację wygłosił Zdzisław Koryś. W wieczorze udział wzięły poetki Maria Bednarek i Jolanta Grotte prezentując fragmenty wymienionej książki.

 

Aby ozdobić spotkanie Maria Bednarek zaśpiewała swoje własne piosenki do muzyki przez nią skomponowanej, a Jolanta Grotte przedstawiła wiersze Stanisława Stanika oraz utwory własne nawiązujące do treści promowanej książki.

 

W końcowej części spotkania została wyświetlona prezentacja przygotowana przez Jolantę nawiązująca do promowanej książki.

 

 
 

Jolanta Grotte

 

.


oceń
3
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Rodzinny Piknik Integracyjny 2017

niedziela, 17 września 2017 10:28

 

Podziękowanie

Urzędu Dzielnicy Ochota

 

 

Podziękowanie z U. Ochota.jpg

 

 

 *  *  *

 

 

Rodzinny Piknik Integracyjny 2017

w Parku Szczęśliwickim

zorganizowany w ramach Targów

Ochockich Organizacji Pozarządowych

 

 

DSC00269.JPG

 

 

Poniżej pokaz filmowo-zdjęciowy

 

Strzaka w dół.gif

 

 

 

 

Na scenie występują poeci Warszawskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury: Maria Bednarek, Mira Umiastowska, Jan Rychner oraz Krzysztof Zdunek.

Zaszczycił nas też swoją obecnością poeta z Grudziądza Mieczysław Bogdański.

Swoje prace malarskie wystawili oraz prowadzili zajęcia dla dzieci z rysunku i szkicowania: Kasia Puczyłowska, Ryszard Materka, Jan Dil, Jerzy Dołżyk.

 

Całość spotkania WSTK zorganizował, przy wsparciu głównych organizatorów z Urzędu Dzielnicy Ochota, Stanisław Dominiak.

 

 

Stanisław Dominiak

 

.


oceń
2
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

XV Rodzinny Piknik Integracyjny Szczęśliwice 2017

środa, 06 września 2017 19:21

 

 

XV Rodzinny

Piknik Integracyjny Szczęśliwice 2017

 

(materiał informacyjny - nr stanowiska WSTK 23)

 

 

1.jpg

 

2.jpg

 

3.jpg

 

4.jpg

 

5.jpg

 

6.jpg

 

 

SCENA - 11.25

 

Scena.PNG

 

Stanisław Dominiak

 

.

 


oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Odznaczenia Państwowa dla literatów Warszawskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury

piątek, 01 września 2017 19:57

 

 

Odznaczenia Państwowe dla literatów Warszawskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury

 

W dniu 31 sierpnia br. na spotkaniu literackim naszego Stowarzyszenia zostały wręczone Honorowe Odznaki „Zasłużony dla Kultury Polskiej”  poetom; Izabeli Zubko i Stanisławowi Dominiakowi – Przewodniczącemu  Stowarzyszenia, przyznane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej Piotra Glińskiego.

 

Odznaki wręczyli Przewodniczący Rady Krajowej prof. Paweł Soroka oraz sekretarz Stowarzyszenia Maria Bednarek.

Laudację wygłosili prof. Paweł Soroka i nasz krytyk literacki, redaktor dodatku literackiego gazety „Myśl Polska”, Stanisław Stanik.

 

 

Poniżej pokaz filmowo-zdjęciowy

 

Strzaka w dół.gif

 

 

 

Stanisław Dominiak

.


oceń
6
0

komentarze (1) | dodaj komentarz

Malarskie Metamorfozy na Marszałkowskiej 4.08.2017 r.

wtorek, 01 sierpnia 2017 18:21

 

 

 

Nasi malarze wychodzą na zewnątrz

 

 

 

zaproszenie2.jpg

 

 

 Pokaz filmowo zdjęciowy z wystawy

 

Strzaka w dół.gif

 

 

 

 

.


oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Posiedzenie Zarządu Rady Krajowej RSTK - 22.07.2017

środa, 12 lipca 2017 10:23

 

 

 

 

Rozszerzone posiedzenie

Zarządu Rady Krajowej RSTK

22 lipca 2017 r. Warszawa

 

 

 

 

Stanisław Dominiak

 


W dniu 22 lipca 2017 r. o godz. 10:30 odbyło się w naszej siedzibie przy Emilii Plater 47 paw. 15 rozszerzone posiedzenie Zarządu Rady Krajowej Robotniczych Stowarzyszeń Twórców Kultury z udziałem przewodniczących i przedstawicieli stowarzyszeń będących członkami naszej federacji.

 

Program posiedzenia:
1) Informacja o odbytych i planowanych  ogólnopolskich i regionalnych imprezach w ruchu RSTK,
2) Wymiana doświadczeń z przeprowadzonych przez poszczególne stowarzyszenia  działań,
3) Działalność redakcji "Własnym głosem",
4) Sprawy różne.

 

 

Przewodniczący Zarządu Rady Krajowej RSTK
prof. Paweł Soroka
tel. 603-425-568

 

 

.


oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Prof. Paweł Soroka w OK ''ARSUS'' w Ursusie, spotkanie prowadzi Stanisław Dominiak

wtorek, 13 czerwca 2017 19:40

 

 

 

1.JPG

 

 

Ośrodek Kultury „ARSUS” - Klub Edukacji Samorządowej w Ursusie, przy ul. Traktorzystów 14 gościł prof. Pawła Sorokę, Koordynatora Polskiego Lobby Przemysłowego. Tematem spotkania był wykład: „Nowoczesna reindustrializacja – wyzwaniem dla Polski”. W spotkaniu brała czynny udział  posłanka PiS paniEwa Tomaszewska, polska polityk, działaczka związkowa, nauczyciel akademicki, działaczka opozycji w PRL, posłanka na Sejm III i VIII kadencji, senator VI kadencji, od 2007 do 2009 r. deputowana do Parlamentu Europejskiego. Podczas dyskusji głos zabierali m. in. Aleksander Pruszyński, Zdzisław Kochut, Jan Skibiński, Zofia Ilnicka, Władysław Grodzicki, Tomasz Radkiewicz.

Spotkanie prowadził Stanisław Dominiak.

 

 

Poniżej zdjęcia ze spotkania:

 

 

Strzaka w dół.gif

 

 

2.JPG

 

 

3.JPG

 

 

4.JPG

 

 

5.JPG

 

 

6.JPG

 

 

7.JPG

 

 

8.JPG

 

 

9.JPG

 

 

10.JPG

 

 

11.JPG

 

 

12.JPG

 

 

13.JPG

 

 

14.JPG

 

 

15.jpg

 

 

Stanisław Dominiak

 

.


oceń
4
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Iza Zubko - Słów kilka o sztuce teatralnej ''Mister Enigma''

środa, 07 czerwca 2017 21:41

 

 

Iza Zubko

 

Słów kilka o sztuce teatralnej

„Mister Enigma”

 

 

Mister Enigma 2.jpg

 

 

Dnia 26 maja br. nasza koleżanka Izabela Zubko obejrzała sztukę, zaprezentowaną przez aktorów Teatru PODAJ DALEJ. Oto kilka słów, które napisała po przedstawieniu:

 

Komedia psychologiczna „Mister Enigma” przedstawia sytuację, która mogła się wydarzyć naprawdę. Życie w wirtualnej przestrzeni dziś staje się standardem. Elektroniczny świat wyparł listy oraz zatarł poczucie rzeczywistości. To problem związany z globalizacją i zanikającymi przez to relacjami między ludźmi.

Historia przedstawiona na deskach klubokawiarni „Dzika strony Wisły” została zagrana z humorem, ale i rezerwą do sytuacji. Ona i on czyli: Magdalena Mroszkiewicz, w roli Kariny, oraz Jarosław Gruda, w roli Norberta, to para znajdująca się na zakręcie życiowym, po przejściach i wciąż zakotwiczona w przeszłości. Marzą oni o nowej miłości, lecz boją się przyznać przed sobą, że już ją znaleźli. Nieustannie dążą do stabilizacji w rzeczywistości, która ich zastała. Obojga cechuje bezradność, zagubienie ale i determinacja w dążeniu do celu. Stres związany z odrzuceniem i brakiem poczucia bezpieczeństwa odreagowują w pracy lub przez usilne poszukiwanie partnera.

Wymowny w tej sztuce jest czas akcji. Został on osadzony na przełomie starego i nowego roku. Dla wielu to przecież okres noworocznych postanowień oraz podsumowań. Ta wyjątkowa i jedyna noc w roku wiąże się z nadzieją zmian na lepsze. Karina i Norbert spędzają ją na przyjęciu z rzekomymi celebrytami. Pragnąc uniknąć tłumu, w którym się znaleźli, wybierają do rozmów odosobnione miejsce. Każdy ich dialog, przerywany pod równymi pretekstami, zmierza do tej samej konkluzji: tęsknię za przeszłością, jednocześnie chciałbym z nią zerwać i rozpocząć nowy etap. Tylko z kim?

Niespodziewanie dla nich samych biznesowe spotkanie przerodziło się w przyjaźń, która wciąż się rozwijała. Karina, silna i przebojowa trzydziestolatka, manipuluje ludźmi lecz tym razem nie jest już taka pewna siebie. Po rozstaniu ukrywa się pod pseudonimem na portalu randkowym, utrzymując w ten sposób kontakt z Norbertem. Umawia się i na krótko przed spotkaniem odwołuje swój przyjazd. Czyżby ogarniał ją strach przed przyszłością w realu? Czy zdecyduje się zdemaskować i ukazać siebie taką, jaka jest naprawdę? W końcu świat w cyberprzestrzeni jest łatwiejszy, niezobowiązujący. Tam każdy może być tym, kim chce… przystojnym i młodym „Misterem”, którym był dwadzieścia lat temu, czy tajemniczą „Enigmą”, której kod już dawno został rozszyfrowany.

 

 

A oto kilka zdjęć:

 

 

Strzaka w dół.gif

 

 

Iza 3.png

 

 

 

Iza 2.png

 

 

 

Iza1.png

 

Stanisław Dominiak

.


oceń
3
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Zdjęcia w galeriach.


wtorek, 23 stycznia 2018

Licznik odwiedzin:  157 453  

Kalendarz

« styczeń »
pn wt śr cz pt sb nd
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Galeria RSTK W-wa

O naszym bloogu

Prezentacja twórczości członków Grupy Literackiej Wena-RSTK Warszawa

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 157453
Wpisy
  • liczba: 523
  • komentarze: 150
Galerie
  • liczba zdjęć: 43
  • komentarze: 3
Punkty konkursowe: 0
Bloog istnieje od: 2838 dni