Bloog Wirtualna Polska
Są 1 277 203 bloogi | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Zdjęcia w galeriach.


Zawiadomienie o mszy i pogrzebie Kasi Wiecińskiej

piątek, 28 września 2012 11:03

 

 

 

 

 

 

ZAWIADOMIENIE

.

.

 
.
Informujemy, że pogrzeb Kasi Wiecińskiej odbędzie się we wtorek 2 października 2012 r.. Nabożeństwo pogrzebowe zostanie odprawione o godzinie 11.30 w Kościele św. Wacława przy ulicy Korkowej 27 w Warszawie.
.
.
Poniżej mapka i zdjęcie kościoła
.
.
.
Mapka położenia kościoła
.
.
.
Zdjęcie kościoła
.
.
.


oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Wierszowanie przy Piecu

środa, 26 września 2012 21:15

 

 

 

 

Wierszowanie przy Piecu
 
Galery Piecowe - turniej jednego wiersza

Warszawskie RSTK

 

 

 

 

 

   W sobotę 22 września 2012 r., w ramach spotkań poetyckich odbyło się w Galerii Piecowej „Wierszowanie przy piecu” przeplatane muzyką Jerzego Dołżyka i Joanny Jagiełło.

  Sekcja literacka RSTK zaprezentowała swoje wiersze. Aranżację przygotowały: Krysia Woźniak, Zosia Mikuła i Majka Żywicka-Luckner. Wiersze na przemian prezentowali: Majka Żywicka-Luckner, Zosia Mikuła, Jadzia Pilińska, Kasia Wiecińska, Iza Zubko, Marysia Bednarek, Krysia Woźniak, Ela Grabosz, Joanna Jagiełło, Paweł Soroka, Piotr Goszczycki (w zastępstwie Stanisław Dominiak), Stanisław Dominiak, Marek Słyk, Jerzy Dołżyk.

   Po prezentacji odbył się w ramach tzw. GALER PIECOWYCH turniej jednego wiersza, w którym I nagrodę otrzymała Kasia Wiecińska. Na koniec spotkania Kasia Wiecińska zaśpiewała nam piosenkę pt. „Ja jestem twoja Marin Monroe” przy akompaniamencie gitarowym Joanny Jagiełło. Tym sympatycznym akcentem Kasi zakończyliśmy spotkanie.

 

 

 

 †

 

 

   Ze smutkiem zawiadamiamy koleżanki i kolegów, że po naszym spotkaniu tragicznie zginęła bliska i droga nam koleżanka, poetka i malarka Kasia Wiecińska.

 

 

Pogrążeni w głębokim żalu koleżanki i koledzy

 

 

 

 

Kilka zdjęć ze spotkania

 

 

 

 

Spotkanie rozpoczyna: Krysia Woźniak i Zosia Mikuła

 

 

 

Uczestnicy spotkania - w środku uśmiechnięta Kasia Wiecińska

 

 

 

Kasia Wiecińska czyta swój wiersz

 

 

 

To zdjęcie wykonała Kasia Wiecińska, w dali widać poetów z kartkami wierszy

 

 

 

Nastrój dobry, widać zadowolenie na twarzach poetów

 

 

 

Na zakończenie spotkania Kasia Wiecińska przy akompaniamencie

Joanny Jagiełło, śpiewa piosenkę "Ja jestem twoja Marlin Monroe"

 

 

Ewa Błaszczyk

 

 

 

 

Jedno z ostatnich zdjęć, nieżyjącej już Kasi

 

 

† 

 

Pożegnanie Kasi w TV małopolskie

 

 

 

Opublikowano 30 września 2012 r. ArsProPublico

 

(...)
Często myślę o tym dniu widzenia,
Który pełen będzie zdziwienia
nad tą Prostotą,
z której świat jest ujęty, aż dotąd
- i dalej niż dotąd.
(...)


(Karol Wojtyła)

 

 

Opr. Stanisław Dominiak, foto Kasia Puczyłowska

 

 

 

 


oceń
1
0

komentarze (1) | dodaj komentarz

Wojciech Sobecki GETSEMANI

poniedziałek, 24 września 2012 22:49

 

 

 

 

 

Wojciech Sobecki

 

GETSEMANI

 

 

 

 

 

  Wojciech Sobecki żył w latach 1960-2008. Urodził się i mieszkał w Toruniu. Wydał 15 tomików wierszy. Był laureatem wielu konkursów poetyckich. Uhonorowany medalem Czesława Miłosza za całokształt pracy literackiej.

 

  Tomik „Getsemani” został wydany w trzy lata po śmierci autora. Zebrane wiersze nie były nigdzie wcześniej publikowane i większość z nich została napisana w 2007 roku, kiedy Wojciech Sobecki był już poważnie chory. Wiersze te, jak napisał redaktor wydania – Leszek Żuliński, to „dramatyczny, bolesny zapis umierania i poszukiwania wartości, które w obliczu śmierci można jeszcze ocalać, kreować, wysławiać.”

  Tomik składa się z dwóch części: „Wiersze ostatnie” oraz  „Listy do Boga”. Na końcu został dołączony „Aneks” z tekstami bliskich przyjaciół autora właśnie jemu poświęconymi.

 

 

 

Stanisław Dominiak


 

 


oceń
0
0

komentarze (1) | dodaj komentarz

Józef Jacek Rojek ''Literaci & literatura Warmii i Mazur''

poniedziałek, 24 września 2012 22:33

 

 

 

 

 

Józef Jacek Rojek

 

Literaci & literatura

Warmii i Mazur

 

 

 

 

 

   Józef Jacek Rojek urodził się w 1939 roku. Jest poetą, prozaikiem, eseistą, malarzem i rysownikiem.

  Jego wiersze znajdują się w ponad dwudziestu antologiach i almanachach. Debiutował wierszami pod pseudonimem Jacek Mróz w 1961 roku. Wydał kilkanaście tomików wierszy i kilka powieści. Od 1994 roku miał ponadto kilkanaście wystaw pasteli i rysunków.

  Otrzymał kilkadziesiąt nagród w konkursach literackich i poetyckich. W 2000 roku otrzymał nagrodę Prezydenta miasta Olsztyn.

  Był członkiem dawnego Klubu Literackiego oraz Oddziału KKMP w Olsztynie. Od 1976 roku jest członkiem Związku Literatów Polskich, a obecnie prezesem olsztyńskiego Oddziału ZLP. Jest również współorganizatorem Kapituły Nagrody im. Biskupa Ignacego Krasickiego oraz Fundacji Środowisk Twórczych w Olsztynie.

 

  Publikacja „Literaci & literatura Warmii i Mazur” pod redakcją i w opracowaniu Józefa Jacka Rojka jest według zamierzeń autora „eseistycznym przewodnikiem” po literaturze i jej twórcach na Warmii i Mazurach od 1945 roku do początku 2008 roku. Zamierzeniem autora jest ponadto, jak napisał we wstępie do wydania, aby ta publikacja była „swoistym hołdem złożonym z okazji utworzenia 55 lat temu w 1953 roku  w Olsztynie (…) Klubu Literackiego przez Władysława Gębika; (…) pierwszego w dziejach tych ziem zorganizowanego życia literackiego.”


  Wśród wymienionych autorów znaleźli się również członkowie i byli członkowie RSTK: Jerzy Górczyński, Jerzy Sałata, Mariola Platte, Marek Książek, Tadeusz Klabuhn, Arkadiusz Krzysztof Wyrzykowski.

 

 

 

Stanisław Dominiak

 

 

 


oceń
0
0

komentarze (2) | dodaj komentarz

''tutejsza Bohdan Dzitko''

poniedziałek, 24 września 2012 22:24

 

 

 

 

 

tutejsza

 

Bohdan Dzitko

 

 

 

 

  Bohdan Dzitko urodził się w 1941 roku. Jest prozaikiem, dramaturgiem, publicystą, autorem 16 powieści, zbiorów opowiadań i sztuk teatralnych. Jest laureatem konkursów literackich. Otrzymał liczne nagrody za twórczość artystyczną.

   Ostatni prezes olsztyńskiego oddziału Związku Literatów Polskich (do jego rozwiązania w stanie wojennym). Członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich i przez kilka pierwszych kadencji prezes Klubu SPP w Olsztynie. Członek zwyczajny ZAiKS.

 

   Książka Bohdana Dzitko „Tutejsza” ponad 30 lat temu otrzymała II nagrodę w ogólnopolskim konkursie literackim i już po rozstrzygnięciu konkursu została zakwestionowana przez cenzurę polityczną.

   Obecne wydanie z 2012 roku jest już trzecim i zostało utrzymane w niezmienionym literackim kształcie.

   Powieść w zamierzeniu autora jest próbą przypomnienia kolei losów i stosunków międzyludzkich w regionie warmińsko-mazurskim po drugiej wojnie światowej.

  Główna bohaterka – Gertruda ma niemieckie korzenie. Autor przydzielił jej rolę narratorki, która opisując losy Kurta Kinsky-ego obala wiele mitów na temat Polaków i Niemców. 

 

 

 

Stanisław Dominiak

 

 oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Spotkanie z twórczością Majki Żywickiej-Luckner

piątek, 21 września 2012 11:04

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Zaproszenie do Galerii Piecowej

czwartek, 20 września 2012 10:59

 

 

 

 

 

 

 

 

 


oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Wernisaż Romy Pejdy

wtorek, 18 września 2012 23:05

 

 

 

 

 

Galeria Piecowa przy Nowogrodzkiej

 

 

Wernisaż Romy Pejdy

 

 

 

 


    Niedziela 16 września 2012 r. była bardzo kolorowa. W Galerii Piecowej przy Nowogrodzkiej odbył się wernisaż prac malarki Romy Pejdy. Artystka pokazała nam swoje prace, które wzbudziły wiele emocji i refleksji, i które zainspirowały naszych poetów. W czasie trwania wernisażu zaczęły powstawać pierwsze poetyckie szkice. Wieczór ubogacił muzyką zespół Lirnik i Tłum w składzie: Renata Birska, Patrycja Skoruch i Jerzy Dołżyk, którzy  wykonywali dla zebranych gości utwory m.in. Jacka Kaczmarskiego. W czasie wieczoru, przy akompaniamencie gitarowym Andrzeja Sobczaka, swoje wiersze recytowali nasi poeci: Majka Żywicka-Luckner i Stanisław Dominiak. Na koniec spotkania Zbigniew Mysłowiecki i Sławek Korsan wykonali kilka kawałków bluesa. Cały wieczór upłynął w miłej, sympatycznej i koleżeńskiej atmosferze. Nie zabrakło także słodyczy, owoców i wina.

    Kasia Puczyłowska – kurator wystawy - zaprosiła gości na finisaż, którego głównym punktem programu będą napisane przez naszych poetów wiersze-ekfrazy do prezentowanych prac.

 

 

 

 

Na poczatek film z rozpoczęcia wernisażu

 

 

 

 

 

 

 

Zd jęcia


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na koniec Zbyszek Mysłowiecki i Sławek Korsan grają blusa

 

 

 

 

 

 

Opracowanie, filmy i foto, Stanisław Dominiak

  


oceń
2
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

X RODZINNY PIKNIK INTEGRACYJNY

wtorek, 18 września 2012 0:26

 

 

 

 

 

 

X


RODZINNY PIKNIK INTEGRACYJNY

 

 

 

 

W sobotę 15 września 2012 r., w Parku Szczęśliwickim, odbył się X Rodzinny Piknik Integracyjny, w ramach którego odbyły się również IV targi Ochockich Organizacji Pozarządowych. Całość zorganizował Urząd Dzielnicy Warszawa Ochota.

Członkowie Warszawskiego RSTK z sekcji literackiej i malarskiej po raz pierwszy wzięli udział  w tej imprezie, obok naszych koleżanek i kolegów ze Stowarzyszenia Autorów Polskich i Światowej Federacji Polskich Kombatantów.

 

W czasie trwania Pikniku nasi poeci: Ela Grabosz i Zbyszek Kurzyński wystąpili na scenie z programem satyrycznym, zaś sekcja malarska z Jerzym Dołżykiem, Kasią Puczyłowską, Ryszardem Materką i Janem Dilem zorganizowała wystawę obrazów i pokaz rysunku dla dzieci. Obok wyżej wymienionych osób obecna była Iza Zubko, Ludwik Wambutt, Jan Rychner i Jerzy Szulc.

Ela Grabosz i Zbyszek Kurzyński wzięli udział w konkursie wiersza zorganizowanym przez SAP i zdobyli w nim: - Ela Grabosz wyróżnienie a Zbyszek Kurzyński I nagrodę.

 

Organizatorzy Pikniku zadbali o posiłki, napoje, słodycze i niezbędne materiały potrzebne do pracy z dziećmi. Podczas trwania imprezy odwiedził nas osobiście burmistrz Dzielnicy Ochota - Wojciech Komorowski. Cała impreza odbyła się bardzo sprawnie organizacyjnie, pogoda dopisała i wynieśliśmy z niej niezapomniane wrażenia. Nawiązaliśmy szereg sympatycznych kontaktów z różnymi ciekawymi ludźmi i organizacjami, tak, że w następnym roku, na pewno spotkamy się znowu w Parku na Szczęśliwcach.

 

 

 

 

 

Wielkie podziękowania przesyłamy dla Organizatorów,

w tym szczególnie dla Pani Sylwii Wołczak

 

 

 

Stanisław Dominiak

 

 

 

 

Fragment występu na scenie naszych satyryków:

Elżbiety Grabosz i Zbigniewa Kurzyńskiego

 

 

 


 

Opublikowane w dniu 16 wrzśnia 2012 r. przez użytkownika

 


Zd jęcia z Pikniku


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Foto: Stanisław Dominiak

 

 

 


oceń
0
0

komentarze (2) | dodaj komentarz

N I E W O L N I C Y M U S Z Ą U M R Z E Ć - Jerzy Górczyński

poniedziałek, 17 września 2012 12:55

 

 

 

 

 

N I E W O L N I C Y   M U S Z Ą   U M R Z E Ć

 

Jerzy Górczyński

 

 

 

 

 

Jerzy Górczyński urodził się w 1950 roku w Bartoszycach. Od lat mieszka w pobliskim Wiatrowcu Warmińskim. Jest poetą, prozaikiem, eseistą i publicystą. Debiutował w 1972 roku wierszami w lokalnej prasie a w 1978 roku jako prozaik „Opowiadaniami”. Wydał kilka tomików wierszy oraz powieści. Jest laureatem licznych konkursów i nagród literackich. W 2009 roku został uhonorowany nagrodą Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

 

Jego najnowsza powieść „Niewolnicy muszą umrzeć”, wydana w 2012 roku, jest ostatnią częścią tryptyku, który powstawał na przestrzeni dziesięciu lat. Pozostałe części to „Zaklinacze ogrodów” (2002 ) i „Przesilenie” (2008).

„Niewolnicy muszą umrzeć” to historia ludzi , którzy po przemianach po 1989 roku, zostali „zesłani” do dóbr pałacu dawnej arystokracji pruskiej na północnych krańcach popegeerowskiej Polski. Tworzą społeczność zróżnicowaną wiekowo. Są biedni, bezrobotni, żyjący z zasiłków i dzięki pomocy społecznej.

Główny bohater powieści za długi stracił ziemię i dom. Został wykwaterowany wraz z żoną, córką i zięciem do pustej szopy w pobliżu pałacu rudery. „Tragizmu scenerii dopełniali mieszkańcy. (…) Powiewały na nich szmaty wymięte i brudne, w straszliwych kontrastach jaskrawości czerwono-niebieskich, żółtych i zielonych, ociekając nędzą jakby skradzioną z murzyńskich slumsów.”  I chociaż główny bohater starał się jak mógł, z tego miejsca nie było ucieczki.

 

Jerzy Górczyński jest bystrym i wnikliwym obserwatorem. Opisuje życie prostych ludzi, których poznał i wśród których lubił się obracać z humorem i ironią, lecz też z należytym szacunkiem i dystansem.

 

 

Stanisław Dominiak

 

 oceń
0
0

komentarze (2) | dodaj komentarz

ZŁOTE MYŚLI Ludzi Wielkiego Umysłu, Talentu i Serca

poniedziałek, 17 września 2012 12:36

 

 

 

 

 

ZŁOTE MYŚLI

Ludzi Wielkiego Umysłu,

Talentu i Serca

 

 

 

 

 

 

Księga 2004

 

Księga 2004 jest kontynuacją serii wydawniczej „Złote Myśli Ludzi Wielkiego Umysłu, Talentu i Serca. Twórcy Wizerunku Polski”.

Seria ksiąg została opracowana i wydana przez Fundację Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”.

Za tę serię Ksiąg Fundacja otrzymała Nagrodę Lutetia 2004 Stowarzyszenia Polskich Autorów, Dziennikarzy i Tłumaczy w Europie z siedzibą w Paryżu.

 

Publikacja zawiera sentencje, aforyzmy i dewizy życiowe przedstawicieli różnych środowisk i zawodów.

Gośćmi honorowymi Księgi 2004 są papież Benedykt XVI; Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia; Wisława Szymborska, laureatka Nagrody Nobla; Małgorzata Walewska, wybitna polska mezzosopranistka. W księdze zaistnieli też nasi członkowie z Warszawskiego RSTK: Elżbieta Grabosz, Tadeusz Maryniak (ps. Tamar) i Paweł Kubiak, z którego Piastowską Konfraternią poetycką wielu naszych członków jest związanych.

W części drugiej, przedstawiono sylwetki współautorów wydania oraz ich dewizy życiowe oraz ulubione sentencje i aforyzmy. Można również podziwiać reprodukcje prac artystycznych. Znalazło się tu prawie 180 osób.

 

Jak napisał fundator i założyciel Fundacji – Stanisław Kowalski: „Wspólne dzieło, jakie stanowi ta wyjątkowa pozycja, jest z pewnością drogowskazem postawionym następnym pokoleniom, ważnym impulsem do działań na rzecz dobra publicznego. (…) Księga – podobnie jak poprzednie tomy – przynosi bardzo konkretną pomoc dzieciom objętym ogólnopolskim Programem „Zdążyć z Pomocą”, ponieważ dochód z jej sprzedaży zasili środki przekazywane na ich leczenie i rehabilitację”.

 

 

Stanisław Dominiak

 


 


oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Finisaż wystawy Ryszarda Materki

wtorek, 11 września 2012 1:52

 

 

 

 

 

Gdzie ta keja

 

 

 

 

GALERIA PIECOWA PRZY NOWOGRODZKIEJ

 

9 września 2012 r. godz: 18.30

 

Finisaż wystawy Ryszarda Materki

 

 

 

 

 

 

 

  Wszystko co dobre kiedyś się kończy, byliśmy właśnie dzisiaj świadkami zakończenia wystawy artysty malarza - abstrakcjonisty, Ryszarda Materki. Wieczór ozdobili muzycznie: wiolonczelistka Patrycja Skoruch i Stanisław Jerzy Dołżyk, którzy grali i śpiewali szanty, przebrani za prawdziwych piratów. Do obrazów Materki nasi poeci, zainspirowani jego twórczością, napisali wiersze, które prezentowali podczas tej uroczystości. Byli to: Majka Żywicka-Luckner, Zofia Sofim Mikuła, Kasia Wiecińska, Stanisław Dominiak, Paweł Soroka i Stanisław Stanik. Na koniec, wiersze nie związane w wystawą, zaprezentował nam Zbyszek Mysłowiecki. Akompaniował poetom na gitarze Andrzej Sobczyk - znany malarz. Były też ciasteczka i owoce z tradycyjną lampką wina.

 

 

Oto kilka zdjęć z finisażu wystawy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zamieścił Stanisław Dominiak

 

 

 oceń
2
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Czwartek, 6 września 2012 r.

sobota, 08 września 2012 0:07

 

 

 

 

Czwartek, 6 września 2012 r.


 

     Pierwsze powakacyjne spotkanie miało charakter organizacyjno roboczy. Ustaliliśmy nowe stawki składek członkowskich oraz organizację wieczorków poetyckich w "Galerii Piecowej" i zasady współpracy z sekcją malarską naszego RSTK. Zaprezentowaliśmy również swoje nowe utwory, które powstały podczas wakacji. Omówiliśmy też nasz udział w "X Pikniku Integracyjnym Szczęśliwice 2012" w ramach "IV Targów Ochockich Organizacji Pozarządowych", który ma się odbyć 15 września br. w godzinach 11:00 – 17:00 w Parku Szczęśliwickim, w którym będziemy po raz pierwszy brać udział. Występować w nim będą nasi członkowie, poeci i malarze. Przewidziana jest w programie prezentacja naszej działalności artystycznej, naszej gazety "Własnym Głosem" i naszych książek, konkurs wiersza, pokaz technik malarskich dla dzieci i młodzieży a na scenie podczas imprezy, wystąpią nasi fraszkopisarze.

 

 

 

Poniżej zdjęcia ze spotkania

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Stanisław Dominiak

 

 

 

 


oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Zosia Mikuła Teatr Kamienica

piątek, 07 września 2012 15:50

 

 

 

 

Informujemy, że wieczór autorski Zosi Mikuły

w Teatrze Kamienica, został odwołany.

 

W imieniu organizatorów, St. D.

 

 

 

 

 

TEATR KAMIENICA

 

ZAPROSZENIE NA WIECZOREK AURORSKI

 

ZOSI MIKUŁY

 

z udziałem:

Patrycja Skoruch – śpiew i wiolonczela

Kasia Wiecińska – recytacja

Stanisław Jerzy Dołżyk – gitara

 

Wieczór prowadzi Majka Żywicka-Lucknetr

 

 

 

 

 

 

 


oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

X RODZINNY PIKNIK INTEGRACYJNY 15 WRZENIA 2012, GODZ. 1.00-17.00

środa, 05 września 2012 18:33

 

 

 

 

 

 

 

 

X RODZINNY PIKNIK INTEGRACYJNY

 

PARK SZCZĘŚLIWICKI

 

15 WRZEŚNIA 2012 r., GODZ. 11.00 - 17.00

 

 

*

 

 

15 września – Park Szczęśliwicki

 

JubileuszowyX Piknik

i IV Targi

 

Trudno uwierzyć, ale tegoroczny wrześniowy Rodzinny Piknik Integracyjny w Parku Szczęśliwickim będzie już dziesiątym! Okrągły jubileusz zobowiązuje i atrakcje piknikowe przygotowywane są nader starannie. Na szczęście jednak bez wielkiego zadęcia – ma być swojsko, sympatycznie, ciepło, kolorowo i przede wszystkim radośnie.

W ramach Pikniku odbędą się również IV Targi Ochockich Organizacji Pozarządowych. Dla zainteresowanych organizacje przygotują materiały informacyjne i chętnie odpowiedzą na pytania. To doskonały moment, żeby dowiedzieć się kim jest wolontariusz i jak nim zostać, kto może pomóc nam w naszych problemach i co można robić na Ochocie w piątkowy wieczór.

Imprezie od początku patronuje Pan Wojciech M. Komorowski, Burmistrz Dzielnicy Ochota, a ciężar organizacyjny od 9 lat spoczywa na członkach Klubu Rodzin Abstynenckich OSTOJA, działającego przy Stowarzyszeniu Wspierania Inicjatyw Społecznych i Ekonomicznych WISE.

 Centrum atrakcji stanowić będzie estrada z bogatym programem. Już od godziny 11.00 występować będą grupy amatorskie z organizacji i instytucji uczestniczących, a skoro ideą pikniku jest integracja, to i na estradzie musi być różnorodnie. Wystąpią artyści w wieku od 3 do 83 lat, którzy zaprezentują swoje talenty śpiewając, recytując, tańcząc i pokazując, a dokładniej pantomimizując. Nie zabraknie również i profesjonalistów.

Do współpracy zaprosiliśmy Marka Siwka z zespołu Lombard oraz świetnie znany już ochockiej publiczności zespół rozrywkowy KA-DWA. O godzinie 14.00 na placu przed estradą zrobi się bardziej uroczyście, kiedy to młodzi żołnierze z Batalionu Reprezentacyjnego Wojska Polskiego zaprezentują musztrę paradną.

Ochockie organizacje pozarządowe, placówki kultury i sportu, biblioteki, jak co roku przygotują stoiska z przeróżnymi atrakcjami. W planach są: warsztaty plastyczne (trochę malowania, trochę klejenia, trochę lepienia...), warsztaty artystyczne (decoupage, gadżety z filcu, lepienie z gliny...), zabawy sportowe (krykiet, strzelanie do celu, trampolina...), konkursy plastyczne i poetyckie. Będą też szczudła, wielkie bańki mydlane i chodzące maskotki. Ciekawskich najmłodszych zapraszamy do zwiedzania od środka samochodów policji, straży miejskiej i wozów strażackich. Starsi mogą spróbować swoich sił zdobywając Odznakę Sportów Strzeleckich. Wielbiciele wody będą mogli popływać z WOPRem lub powędkować.

Opisać wszystkich czekających rozrywek nie sposób. Zainteresowanych zapraszamy do lektury Gazety Targowej. A jeśli ktoś jeszcze nigdy nie uczestniczył w Pikniku, to czas już najwyższy. Będziemy 15 września w godzinach 11.0017.00 w Parku Szczęśliwickim na Ochocie. Zapraszamy!

Hanna Gęściak-Wojciechowska
 Koordynator Pikniku

 

Patronat honorowy: Wojciech M. Komorowski, burmistrz dzielnicy Ochota.
Organizatorzy:
rada i zarząd dzielnicy Ochota, Klub Rodzin Abstynenckich Ostoja, Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Społecznych i Ekonomicznych WISE.
Patroni
medialni: TVP Warszawa, Radio dla Ciebie, Magazyn Integracja, Informator Ochoty i Włoch, Gazeta GRA. Partner: ZTM

 


*

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MAPKA STANOWISK

 

 

 

LEGENDA

 

 

 

 

 


oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Zdjęcia w galeriach.


niedziela, 21 stycznia 2018

Licznik odwiedzin:  157 286  

Kalendarz

« wrzesień »
pn wt śr cz pt sb nd
     0102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Galeria RSTK W-wa

O naszym bloogu

Prezentacja twórczości członków Grupy Literackiej Wena-RSTK Warszawa

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 157286
Wpisy
  • liczba: 523
  • komentarze: 150
Galerie
  • liczba zdjęć: 43
  • komentarze: 3
Punkty konkursowe: 0
Bloog istnieje od: 2837 dni