Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 277 246 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Zdjęcia w galeriach.


Prof. Paweł Soroka w OK ''ARSUS'' w Ursusie, spotkanie prowadzi Stanisław Dominiak

wtorek, 13 czerwca 2017 19:40

 

 

 

1.JPG

 

 

Ośrodek Kultury „ARSUS” - Klub Edukacji Samorządowej w Ursusie, przy ul. Traktorzystów 14 gościł prof. Pawła Sorokę, Koordynatora Polskiego Lobby Przemysłowego. Tematem spotkania był wykład: „Nowoczesna reindustrializacja – wyzwaniem dla Polski”. W spotkaniu brała czynny udział  posłanka PiS paniEwa Tomaszewska, polska polityk, działaczka związkowa, nauczyciel akademicki, działaczka opozycji w PRL, posłanka na Sejm III i VIII kadencji, senator VI kadencji, od 2007 do 2009 r. deputowana do Parlamentu Europejskiego. Podczas dyskusji głos zabierali m. in. Aleksander Pruszyński, Zdzisław Kochut, Jan Skibiński, Zofia Ilnicka, Władysław Grodzicki, Tomasz Radkiewicz.

Spotkanie prowadził Stanisław Dominiak.

 

 

Poniżej zdjęcia ze spotkania:

 

 

Strzaka w dół.gif

 

 

2.JPG

 

 

3.JPG

 

 

4.JPG

 

 

5.JPG

 

 

6.JPG

 

 

7.JPG

 

 

8.JPG

 

 

9.JPG

 

 

10.JPG

 

 

11.JPG

 

 

12.JPG

 

 

13.JPG

 

 

14.JPG

 

 

15.jpg

 

 

Stanisław Dominiak

 

.


oceń
4
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Iza Zubko - Słów kilka o sztuce teatralnej ''Mister Enigma''

środa, 07 czerwca 2017 21:41

 

 

Iza Zubko

 

Słów kilka o sztuce teatralnej

„Mister Enigma”

 

 

Mister Enigma 2.jpg

 

 

Dnia 26 maja br. nasza koleżanka Izabela Zubko obejrzała sztukę, zaprezentowaną przez aktorów Teatru PODAJ DALEJ. Oto kilka słów, które napisała po przedstawieniu:

 

Komedia psychologiczna „Mister Enigma” przedstawia sytuację, która mogła się wydarzyć naprawdę. Życie w wirtualnej przestrzeni dziś staje się standardem. Elektroniczny świat wyparł listy oraz zatarł poczucie rzeczywistości. To problem związany z globalizacją i zanikającymi przez to relacjami między ludźmi.

Historia przedstawiona na deskach klubokawiarni „Dzika strony Wisły” została zagrana z humorem, ale i rezerwą do sytuacji. Ona i on czyli: Magdalena Mroszkiewicz, w roli Kariny, oraz Jarosław Gruda, w roli Norberta, to para znajdująca się na zakręcie życiowym, po przejściach i wciąż zakotwiczona w przeszłości. Marzą oni o nowej miłości, lecz boją się przyznać przed sobą, że już ją znaleźli. Nieustannie dążą do stabilizacji w rzeczywistości, która ich zastała. Obojga cechuje bezradność, zagubienie ale i determinacja w dążeniu do celu. Stres związany z odrzuceniem i brakiem poczucia bezpieczeństwa odreagowują w pracy lub przez usilne poszukiwanie partnera.

Wymowny w tej sztuce jest czas akcji. Został on osadzony na przełomie starego i nowego roku. Dla wielu to przecież okres noworocznych postanowień oraz podsumowań. Ta wyjątkowa i jedyna noc w roku wiąże się z nadzieją zmian na lepsze. Karina i Norbert spędzają ją na przyjęciu z rzekomymi celebrytami. Pragnąc uniknąć tłumu, w którym się znaleźli, wybierają do rozmów odosobnione miejsce. Każdy ich dialog, przerywany pod równymi pretekstami, zmierza do tej samej konkluzji: tęsknię za przeszłością, jednocześnie chciałbym z nią zerwać i rozpocząć nowy etap. Tylko z kim?

Niespodziewanie dla nich samych biznesowe spotkanie przerodziło się w przyjaźń, która wciąż się rozwijała. Karina, silna i przebojowa trzydziestolatka, manipuluje ludźmi lecz tym razem nie jest już taka pewna siebie. Po rozstaniu ukrywa się pod pseudonimem na portalu randkowym, utrzymując w ten sposób kontakt z Norbertem. Umawia się i na krótko przed spotkaniem odwołuje swój przyjazd. Czyżby ogarniał ją strach przed przyszłością w realu? Czy zdecyduje się zdemaskować i ukazać siebie taką, jaka jest naprawdę? W końcu świat w cyberprzestrzeni jest łatwiejszy, niezobowiązujący. Tam każdy może być tym, kim chce… przystojnym i młodym „Misterem”, którym był dwadzieścia lat temu, czy tajemniczą „Enigmą”, której kod już dawno został rozszyfrowany.

 

 

A oto kilka zdjęć:

 

 

Strzaka w dół.gif

 

 

Iza 3.png

 

 

 

Iza 2.png

 

 

 

Iza1.png

 

Stanisław Dominiak

.


oceń
3
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Spotkanie czwartkowe, 1 czerwca 2017 r. Odznaczenie Marii Bednarek

sobota, 03 czerwca 2017 19:40

 

 

 

Spotkanie czwartkowe, 1 czerwca 2017 r.

 

Wręczenie Medalu „Gloria Artis”

Marii Bednarek

 

 

Mar.Bed.JPG 

 

Dzisiejsze spotkanie miało wyjątkowy charakter. Rozpoczęło się od wręczenia naszej poetce Marii Bednarek odznaczenia przyznanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej Brązowego Medalu „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Odznaczenie wręczał Przewodniczący Rady Krajowej RSTK prof. Paweł Soroka i Stanisław Dominiak, Przewodniczący Warszawskiego RSTK.

Wydarzenie to uczciliśmy lampką szampana. Radości i gratulacjom nie było końca...

 

W dalszej części spotkania odbyły się, tradycyjnie już, warsztaty literackie, gdzie prezentowaliśmy i omawialiśmy nasze nowe utwory. Jola Grotte zaprezentowała swoją nową książkę – prozę - pt. „Halo… Proszę …! Słucham…?” a Waldemara Anna Fiszer tomik wierszy zatytułowany „W kryształach czasu”.

Zaszczycił nas też swoją obecnością Pan Grzegorz Aleksiejczyk z Rotterdamu, Polak, portrecista, który brał czynny udział w naszym spotkaniu.

 

Zosia Mikuła, nasza poetka, podjęła się prowadzenia/wprowadzenia stałych wieczorków literackich, na których nasi literaci, i nie tylko nasi ale również z innych oddziałów RSTK w Polsce, będą mogli prezentować swoją twórczość zaproszonym gościom. Nazywać się będzie ta działalność „Spotkania Literackie na Antresoli”, a to z tego względu, że nasz lokal znajduje się akurat na antresoli budynku, naprzeciwko Sali Kongresowej Pałacu Kultury.

 

Spotkanie prowadził Stanisław Dominiak

 

 

Strzaka w dół.gif

 

 

 

 

 

Stanisław Dominiak

.


oceń
5
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Galeria Ekslibrisu - Wystawa Andrzeja Kotowskiego - 31.05 do 31.08. 2017 r.

czwartek, 01 czerwca 2017 12:01

 

 

Andrzej Kotowski

 

 

Zatrzymane w czasie

 

 

 

A.T. Kotowski wystawa malarstwa.jpg

 

 

S.D.

.


oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Zdjęcia w galeriach.


wtorek, 23 stycznia 2018

Licznik odwiedzin:  157 427  

Kalendarz

« czerwiec »
pn wt śr cz pt sb nd
   01020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Galeria RSTK W-wa

O naszym bloogu

Prezentacja twórczości członków Grupy Literackiej Wena-RSTK Warszawa

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 157427
Wpisy
  • liczba: 523
  • komentarze: 150
Galerie
  • liczba zdjęć: 43
  • komentarze: 3
Punkty konkursowe: 0
Bloog istnieje od: 2838 dni