Bloog Wirtualna Polska
Są 1 277 203 bloogi | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Zdjęcia w galeriach.


Galeria Piecowa 20-21 kwietnia 2013

sobota, 27 kwietnia 2013 21:46

 

 

 

 

 

GALERIA PIECOWA

 

20-21 kwietnia 2013 r.

 

 

 

 

 

 

Miniony weekend obfitował w wydarzenia kulturalne w Galerii Piecowej. W sobotę 20.04 br. gościliśmy na wieczorze autorskim pisarkę i poetkę Joannę Jagiełło. Okazją była prezentacja najnowszej książki - kontynuacja przygód Linki-nastolatki, żyjącej we współczesnym świecie z rozterkami, z którymi mogłaby utożsamić się większość czytelników. Podczas wywiadu z autorką poznaliśmy jej inspiracje do tworzenia historii. Uświetnieniem wieczory był fenomenalny recital piosenek znanych z najlepszych musicali w wykonaniu córki bohaterki wieczoru - Julki. Niesamowity klimat, w którą wprowadziła nas muzyka i bardzo przyjacielska atmosfera spowodowały, że ten wieczór autorski osobiście uważam za jeden z najbardziej udanych w Galerii Piecowej.

 

 

 

*  *  *

 

 

Niedzielne spotkanie w Galerii Piecowej należał do równie udanych. Na zakończenie miesięcznej wystawy spotkaliśmy się na finisażu obrazów Jerzego Dołżyka. Malarza od lat związanego z pracownią malarską przy Nowogrodzkiej i współtwórcy Galerii Piecowej. Tematyką obrazów autora jest malarskie przedstawienie nastrojów powstających z inspiracji dorobkiem artystycznym Jacka Kaczmarskiego. Wystawie towarzyszył koncert piosenek Kaczmarskiego w aranżacji Jerzego Dołżyka i Joanny Jagiełło. Nie był to jednak zwykły koncert ale widowisko muzyczno-wizualne przenoszące widzów do wnętrza obrazów. Zgodnie z konwencją funkcjonowania Galerii, po koncercie swój nowy wiersz inspirowany obrazem Jerzego, zaprezentowała poetka Joanna Jagiełło. Mieliśmy dla gości jeszcze dwie niespodzianki. Niedzielne spotkanie było również okazją do świętowania pierwszych urodzin Galerii. Jest nam niezmiernie miło, że idea jaką zaproponowaliśmy spotkała się z Waszym zainteresowaniem. Nasi goście często nas zaskakują swoją inicjatywą, także tym razem na zakończenie wieczoru nastąpił wręcz metafizyczny muzyczno-poetycki performance w wykonaniu Artura Lasonia - spektakl z ogniem, zapachem, dźwiękiem... i wierszem inspirowanym obrazem "Nasza Klasa".  Serdecznie Wam dziękujemy za to, że jesteście z nami i wspólnie tworzymy.

 

Z sekcji literackiej Warszawskiego RSTK był obecny Stanisław Dominiak

 

 

Katarzyna Puczyłowska - Kurator Galerii Piecowej

 

 

Zdjęcia z finisażu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Krótki filmek ze spotkania

 

 

 

 

 

  

Foto: Jan Dil i Stanisław Dominiak

 

Zamieścił Stanisław Dominiak

 

 


oceń
0
0

komentarze (1) | dodaj komentarz

Przedstwiciele Warszawskiego RSTK na wystawie-finisażu Danieli Pachnickiej "Mój świat"

wtorek, 23 kwietnia 2013 13:27

 

 

 

 

,,Mój świat’’

 

Przedstawiciele Warszawskiego RSTK

gośćmi na wystawie-finisażu malarki

 

Danieli Pachnickiej

 

 

 

 

Wczesnym wieczorem dnia 5 kwietnia 2013 r. przedstawiciele Warszawskiego RSTK w osobach: Jerzy Dołżyk i Stanisław Dominiak, zostali zaproszeni przez malarkę Danielę Pachnicką do Ochockiej Biblioteki Publicznej „Przystanek Książka”, na finisaż wystawy jej obrazów zatytułowanej „Mój świat”.

 

W roli gospodarza imprezy wystąpiła kierowniczka placówki pani Katarzyna Urbanowicz, która rozpoczynając spotkanie wprowadziła nas w klimat wieczoru.

 

Dalszą część prowadził kurator wystawy, lider Grupy Eco Arte Janusz Jaremko a muzycznie ozdobił ją Serghiu Bolgaru z Mołdawii, grający na egzotycznym instrumencie „Fletni Pana” znane utwory klasyków - i nie tylko. W czasie spotkania odbywał się cały czas pokaz multimedialny obrazów Danieli Pachnickiej, z którym komponowały utwory wykonywane przez muzyka z Mołdawii.

 

Na koniec finisażu wystąpiła z wierszami grupa literacka „AKANT” z Targówka, oraz poeci z SAP i RSTK w osobach: Halina Drohomirecka, Anna Saciuk-Nowak, Mirosław Pardela, Jan Kulik, Kazimierz Nowacki i Stanisław Dominiak z Warszawskiego RSTK, z nowym tomikiem fraszek.

 

Dwa słowa o bohaterce wieczoru

 

Daniela Pachnicka, z zawodu pedagog, działa aktywnie w stowarzyszeniach i grupach plastycznych  jak: „Królikarnia” w Łazienkach i „Wiarus” przy Domu Wojska Polskiego. Szczególną aktywność twórczą wykazuje pani Daniela na Ochocie, w Klubie Nauczyciela, zwanym dalej Centrum Artystycznym „Radomska” - w którym liderowała grupie plastycznej „Paleta” przez 12 lat, organizując wiele plenerów oraz wystaw krajowych i zagranicznych. W roku 2009 otrzymała wyróżnienie od Burmistrza Dzielnicy Maurycego Wojciecha Komorowskiego – „AS-a Ochoty”.

 

Stanisław Dominiak

 

 

 

Relacja filmowa ze spotkania

 

 

 

 

 

 

Zdjęcia ze spotkania

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Foto, film i opracowanie Stanisław Dominiak

 

 

 


oceń
1
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

BYŁO WESOŁO - Przedstawiciel Warszawskiego RSTK występuje w Wesołym Salonie

środa, 17 kwietnia 2013 11:10

 

 

 

 

14 kwietnia 2013 r.

 

 BYŁO WESOŁO

 

Przedstawiciel Warszawskiego RSTK

występuje gościnnie w „Wesołym Salonie”

 

 

Na zaproszenie znanego warszawskiego animatora kultury Bogdana Falickiego w dniu 14 kwietnia br. Stanisław Dominiak wystapił w „WESOŁYM SALONIE” w dzielnicy Wesoła, ul. Trakt Brzeski 124 prezentując część swojej twórczości (fraszki wybrane). W programie wystąpili również: Iwonna Buczkowska ze spektaklem autorskim „PO SWOJEMU” i promocją książki dla dzieci pt. „O doboszu drewnianym ludku, który mieszkał w ogródku”, Marek Korzemski gitara, Dariusz Rączka z zespołem FANTASMAGORIA, Bogdan Wtorkiewicz ze swoim satyrycznym spojrzeniem na świat, Elżbieta Czajka, Jolanta Drozda - „Kobieta z gitarą” w minirecitalu oraz młoda, świetnie zapowiadająca się piosenkarka Ilona Grużewska, która zaskoczyła nas swoim wspaniałym głosem.

 

Wśród zaproszonych gości znaleźli się: aktor z TR (dawny Teatr Rozmaitości) Stanisław Sparażyński, Wojciech Stockinger – aktor i były wieloletni pracownik radia Wolna Europa, Halina Drohomirecka z klubu literackiego AKANT, Danuta Kijanowska – Dom Polonii w Warszawie i wiele innych ciekawych osób.

W czasie spotkania serwowany był poczęstunek z symboliczną lampką wina a całość przygotował i prowadził Bogdan Falicki.

 

Nie będę wspominał o nastrojach i wrażeniach występujących i zaproszonych gości ale powiem tylko, że nie zauważyłem ani jednej niezadowolonej miny. Rozstawaliśmy się w świetnych nastrojach, żegnani przez organizatora.

 

Na koniec wspomnę, patrząc głębiej na tego typu działania, że dostrzegam w nich pewne ciekawe zjawisko; otóż obok oficjalnych, skamieniałych ośrodków kultury powstają i kwitną nowe, samoistne, niezależne środowiska i kluby przyciągające ludzi szeroko pojętej kultury, które wypełniają lukę w możliwości prezentacji twórczości amatorskiej i otwierają drogę, wcale nie gorszym od profesjonalistów twórcom, do ich zaistnienia na tym polu.

 

 

Stanisław Dominiak

 

 

Zdjęcia

 

 

 

 

 

 

Bogdan Falicki rozpoczyna spotkanie

 

 

 

Iwonna Buczkowska i Dariusz Rączka- Fantasmagoria

 

 

 

Marek Korzemski

 

 

 

Iwonna Buczkowska z programem autorskim "Po swojemu"

 

 

 

Iwonna Buczkowska

 

 

 

Głos zabiera aktor z TR, Stanisław Sparażyński

 

 

 

Przy mikrofonie aktor Wojciech Stockinger

 

 

 

Dariusz Rączka z zespołem Fantasmagoria

 

 

 

Elżbieta Czajka

 

 

 

Stanisław Dominiak z tomikiem "Frachy na ochy i achy"

 

 

 

Prezentacja frszek z rozdziału "Ciut erotycznie", niektórym paniom

czerwienieją lica

 

 

 

Iwonna Buczkowska, Bogdan Falicki i Stanisław Sparażyński

 

 

 

 Bogdan Wtorkiewicz, który przyjechał na spotkanie z Kielc

 

 

 

Jolanta Drozda - Kobieta z gitarą

 

 

 

Śpiewa Ilona Grużewska, która wszystkich zaskoczyła

swoim wspaniałym głosem

 

 

Foto: Henryk Buczkowski

 

 

 

 


oceń
2
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

REGULAMIN ART PASSION FESTIVAL I ZAGŁĘBIOWSKI MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL SZTUKI

wtorek, 16 kwietnia 2013 23:39

 

 

 

 

 U W A G A

 

 

 

 

REGULAMIN

ART PASSION FESTIVAL

I ZAGŁĘBIOWSKI MIĘDZYNARODOWY

FESTIWAL SZTUKI

 

 

CEL FESTIWALU

 

·        Prezentacja dorobku artystycznego  środowiska twórców  bezpośrednio i pośrednio związanych z Zagłębiem Dąbrowskim .

 

·        Wymiana pomysłów i doświadczeń  artystycznych ze szczególnym uwzględnieniem idei integracji europejskiej, tożsamości lokalnej i wielokulturowości w sztuce.

 

·        Integracja środowiska artystycznego Zagłębia Dąbrowskiego oraz miast i gmin partnerskich Zagłębia Dąbrowskiego.

 

·        Inspiracja i kształtowanie zainteresowania kulturą społeczności lokalnych, w szczególności  w miastach i gminach partnerskich Zagłębia Dąbrowskiego.

 

·        Wykreowanie stałej zagłębiowskiej przestrzeni artystycznej do konfrontacji sztuki artystów krajowych i zagranicznych zdefiniowanej w kategoriach festiwalowych.

 

INFORMACJA OGÓLNA

 

Festiwal  adresowany jest do wszystkich twórców nieprofesjonalnych z całego kraju oraz z zagranicy. Festiwal ma charakter otwarty. Uczestnikiem Festiwalu może być osoba fizyczna , która ukończyła 18 lat. Tematyka prac dowolna.

 

INFORMACJE SZCZEGÓŁOWE

 

I. Organizator:

Stowarzyszenie Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego w Będzinie ,  www.tworcy.zaglebiedabrowskie.org

 

II. Kurator Festiwalu:

Powoływany każdorazowo przez Organizatora

 

III. Termin Festiwalu od 23.06.2013 do 31.06.2013

Uroczyste otwarcie Festiwalu odbędzie się  26 czerwca 2013 roku o godz. 1100 w Centrum Targowo-Konferencyjnym  Expo Silesia, 41-219 Sosnowiec , ul. Braci Mieroszewskich 124.                      Prezentacja prac w CTK do 28 czerwca 2013 roku.

Po tym terminie prace będą prezentowane w czterech miastach Zagłębia:

·        Muzeum Zagłębia w Będzinie, ul. Świerczewskiego 15; 42-500 Będzin

·        Muzeum Miejskie  "SZTYGARKA" w Dąbrowe Górniczej, ul. Legionów Polskich 69,

41-300 Dąbrowa Górnicza

·        Muzeum SATURN w  Czeladzi, ul. Dehnelów  10; 41-250 Czeladź

·        Muzeum w Sosnowcu, ul. Chemiczna 12;  41-205 Sosnowiec

 

 

 IV. Kategorie Festiwalu:

 

1. Malarstwo.

2. Haft artystyczny w formie obrazów

3. Fotografia artystyczna

4. Rzeźba.

Maksymalny rozmiar dla prac wymienionych w punktach 1,2,3 - wymiar dłuższego boku nie może przekraczać 110 cm łącznie z ramą. Dla rzeźby – wymiar podstawy nie może przekraczać  50 cm x 50 cm

Na Festiwal można zgłosić do 5 prac.

 

V. Dane szczegółowe

 

1. Nadsyłanie plików zdjęć prac w zapisie elektronicznym na płycie CD lub DVD w formacie JPG lub TIFF, 300dpi, CMYK wraz z pełnym opisem prac : autor, tytuł, wymiary, technika, rok powstania, cena.

Pliki  należy wysłać w terminie od  15.03.2013 roku do  15.04.2013 roku na adres e-mailowy : artpassionfestival@wp.pl

 Prace nadsyłać można także drogą pocztową (decyduje data stempla pocztowego) lub dostarczać osobiście na adres Stowarzyszenie Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego ul. Małachowskiego 29, 42-500 Będzin. Przekazane materiały nie będą zwracane.

 

2. Organizator dokona kwalifikacji prac w terminie do 30.04.2013 na podstawie otrzymanych  kompletnych zgłoszeń.

 

3. Lista prac zakwalifikowanych zostanie zamieszczona na stronie internetowej festiwalu w dniu 30 kwietnia 2013 roku : www.tworcy.zaglebiedabrowskie.org

 

4. Zakwalifikowane prace należy nadesłać  drogą pocztowa lub dostarczyć osobiście na adres Organizatora:  Stowarzyszenie Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego ul. Małachowskiego 29,          42-500 Będzin  w terminie  do 31 .05.2013,

 

·        Na odwrocie każdej z prac wymienionych w punktach 1,2,3 oraz przy rzeźbie należy umieścić w sposób trwały  metryczkę,  zawierającą następujące dane: autor, tytuł, wymiary, technika, rok powstania, cena. Wzór metryczki do pobrania na stronie internetowej  Festiwalu: www.tworcy.zaglebiedabrowskie.org

·        W przesyłce z pracami należy umieścić wypełnioną drukowanymi literami i podpisaną KARTĘ ZGŁOSZENIA. Wzór KARTY  ZGŁOSZENIA  do pobrania na stronie internetowej Festiwalu:  www.tworcy.zaglebiedabrowskie.org         

 

·         Przesyłki z pracami powinny posiadać dokładny adres i być odpowiednio zabezpieczone w opakowaniach umożliwiające  wykorzystanie ich do wysyłki zwrotnej. Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności  za ewentualne uszkodzenia lub zaginięcie prac podczas transportu.

 

5. Koszty dostarczenia i odesłania prac oraz ich ewentualnego ubezpieczenia na czas transportu ponoszą autorzy.

6. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do reprodukowania i publikowania nadesłanych prac w środkach masowego przekazu, mediach elektronicznych oraz wykonywania dokumentacji w formie katalogów, kaset video oraz filmów w celach promocyjnych bez uiszczania honorarium autorskiego. Organizator zobowiązuje się do przekazywania zdjęć obrazów wraz informacją o autorach.

7. Festiwalowi towarzyszyć będzie katalog, w którym zostaną zamieszczone prace wybrane przez Organizatora.

8. Prace należy odebrać w terminie od 1.08.2013 do 31.08.2013 roku. Prace nieodebrane w tym terminie przechodzą na własność organizatora. Prace przysłane drogą pocztową zostaną odesłane na koszt autora do 31.08.2013 roku.

 

VI. Jury

 

Do Jury Organizatorzy powołują artystów malarzy i krytyków sztuki. Decyzje Jury są ostateczne i nieodwołalne.

VII. Nagrody Festiwalu : Grand Prix Art Passion Festival w każdej kategorii.

 

VIII. Postanowienia końcowe

·        Wypełnienie i przesłanie KARTY ZGŁOSZENIA jest równoznaczne z akceptacją niniejszego Regulaminu

·        REGULAMIN, KARTA ZGŁOSZENIA ,METRYCZKA  do pobrania  na stronie festiwalowej

·        Zgłoszenia oraz prace nie spełniające warunków regulaminu nie będą rozpatrywane

 

IX. Kontakt:

 

e-mail: artpassionfestival@wp.pl

strona:www.tworcy.zaglebiedabrowskie.org

 

 

telefony:

w języku polskim:

·        Teresa  Orłowska   +48 795 422 561  

·        Andrzej Musiał       +48 696 173 270

·        Teresa Wiekiera     +48 602 591 214   

·        Irena Wiltosińska   +48 606 899 664

W języku angielskim:

·        Magdalena Mike    +48 602 502 478

 

 

 

 


oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Czwartek, 4.04.2013 r.

sobota, 06 kwietnia 2013 11:31

 

 

 

 

 

Czwartek, 4.04.2013 r.

 

 

Na dzisiejszym, poświątecznym spotkaniu podjęliśmy decyzje o wznowieniu wydania almanachu, którego wcześniej zaplanowane wydanie, ze względu na niewielką liczbę materiałów, opóźniło się. Ma się nim zająć z mocnym postanowieniem Piotr Goszczycki i Stanisław Dominiak. Potrzebujemy nowych, aktualnych materiałów.

W czasie spotkania, nasza poetka i aforystka, pani Ela Grabosz zaprezentowała nam swoją najnowszą książkę do której materiały zebrała i opracowała, pt., „ZDROWIE W AFORYZMACH – aforyzmy o aforyzmach”, której fragmenty zostały nam przedstawione. Tradycyjnie już, wszyscy obecni poeci prezentowali swoje nowe utwory, które komentował nasz kolega Marek Słyk.

Nasza literatka dr Felicja Bożyszkowska-Sękowska, przedstawiła nam plan konkursów literackich które organizuje, i w których jest fundatorką nagród.

Wszystkich gorąco zaprasza do wzięcia w nich udziału.

 

 

Stanisław Dominiak

 

 

Zdjęcia ze spotkania

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Foto i opracowanie Stanisław Dominiak

 

 


oceń
2
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Czwartek, 4.04.2013 r.

sobota, 06 kwietnia 2013 11:31

 

 

 

 

 

Czwartek, 4.04.2013 r.

 

 

Na dzisiejszym, poświątecznym spotkaniu podjęliśmy decyzje o wznowieniu wydania almanachu, którego wcześniej zaplanowane wydanie, ze względu na niewielką liczbę materiałów, opóźniło się. Ma się nim zająć z mocnym postanowieniem Piotr Goszczycki i Stanisław Dominiak. Potrzebujemy nowych, aktualnych materiałów.

W czasie spotkania, nasza poetka i aforystka, pani Ela Grabosz zaprezentowała nam swoją najnowszą książkę do której materiały zebrała i opracowała, pt., „ZDROWIE W AFORYZMACH – aforyzmy o aforyzmach”, której fragmenty zostały nam przedstawione. Tradycyjnie już wszyscy obecni poeci prezentowali swoje nowe utwory, które komentował nasz kolega Marek Słyk.

Nasza literatka dr Felicja Bożyszkowska-Sękowska, przedstawiła nam plan konkursów literackich które organizuje, i w których jest fundatorką nagród.

Wszystkich gorąco zaprasza do wzięcia w nich udziału.

 

 

Stanisław Dominiak

 

 

Zdjęcia ze spotkania

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Foto i opracowanie Stanisław Dominiak


oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Jubileusz XX-lecia Polskiego Lobby Przemysłowego

czwartek, 04 kwietnia 2013 11:41

 

 

 

 

 

 

 

Jubileusz XX-lecia

Polskiego Lobby Przemysłowego

 

 

23 marca 2013 roku w Centrum Konferencyjnym KOARA EXPO w Warszawie odbyła się uroczystość dwudziestej rocznicy powstania Polskiego Lobby Przemysłowego im. Eugeniusza Kwiatkowskiego. Przybyli na nią prezesi przedsiębiorstw i firm, dyrektorzy instytutów, prezesi i działacze organizacji społecznych i stowarzyszeń, przedstawiciele Wojska Polskiego, pracownicy naukowi i działacze związków zawodowych współpracujących z PLP oraz dziennikarze. Powitał ich Koordynator PLP prof. dr hab. Paweł Soroka, przedstawiając dokonania Polskiego Lobby Przemysłowego w okresie od marca 1993 roku do marca 2013 roku. Jego wystąpienie poprzedziła prezentacja multimedialna przedstawiająca sylwetkę Patrona PLP Eugeniusza Kwiatkowskiego – wybitnego polityka gospodarczego i męża stanu, budowniczego Gdyni i Centralnego Okręgu Przemysłowego. Następnie  wystąpił   prof. dr hab. Marian Marek Drozdowski – uczeń i biograf Eugeniusza Kwiatkowskiego. Przedstawił on jego dokonania ze szczególnym uwzględnieniem Centralnego Okręgu Przemysłowego. Odnosząc się do tych tradycji prof. Marian Marek Drozdowski wskazał na wyzwania stojące obecnie przed Polską, jeśli chodzi o odbudowę potencjału przemysłowego, który został mocno uszczuplony  w okresie transformacji po 1989 roku.

 

Najważniejszą częścią uroczystości XX-lecia PLP było wręczenie po raz pierwszy przyznanych Wyróżnień Honorowych Polskiego Lobby Przemysłowego pt. „Bene Meritus pro Industria Poloniae (Dobrze Zasłużony dla Polskiego Przemysłu). Komisja ds. Wyróżnień z okazji XX-lecia PLP, pełniąca funkcję tymczasowej Kapituły Honorowego Wyróżnienia,  w składzie: prof. dr hab. inż.  Jerzy Klamka (przewodniczący), prof. dr hab. Andrzej Janicki, prof. dr hab. Andrzej Karpiński, Gen. dyw. w st. spocz. prof. dr hab. Jerzy Modrzewski, prof. nadzw. dr hab. inż. Ryszard Szczepanik, dr inż. Andrzej Ciszewski, dr inż. Piotr Matejuk, płk w st. spocz. mgr inż. Jerzy Kade i Marek Łukaniuk - po ustaleniu  i zaakceptowaniu kryteriów wyboru osób zasługujących na Honorowe Wyróżnienie - podjęła decyzję o przyznaniu w tym roku pośmiertnie (spośród zaproponowanych przez różne środowiska i organizacje kandydatów) Honorowych Wyróżnień Bene Meritus pro Industria Poloniae - Dobrze Zasłużony dla Polskiego Przemysłu następującym osobom:Prof. Janowi  Czochralskiemu, Prof. Januszowi Groszkowskiemu, Gen. dr Tadeuszowi Jauerowi, Gen. prof. Sylwestrowi Kaliskiemu, inż. Marianowi  Migdalskiemu,inż. Tadeuszowi Sendzimirowi i prof. Tadeuszowi  Sołtykowi. Przewodniczący Kapituły prof. dr hab. inż. Jerzy Klamka i uczestniczący w jubileuszu PLP Gen. broni Waldemar Skrzypczak – wiceminister obrony narodowej, wręczyli wygrawerowane w brązie tablice przybyłym na uroczystość członkom  rodzin Śp. Honorowo Wyróżnionych.  Następne  edycje Honorowego Wyróżnienia PLP  będą przyznawane co roku z okazji  kolejnych  rocznic powstania Polskiego Lobby Przemysłowego.

 

W kolejnym punkcie uroczystości  wiceminister obrony narodowej Waldemar Skrzypczak dokonał wręczenia Medali Honorowych „Za zasługi dla obronności kraju”, przyznanych na wniosek Polskiego Lobby Przemysłowego przez ministra obrony narodowej Tomasza Siemoniaka. Otrzymały je następujące osoby: Zygmunt Dębiński i Wojciech Łuczak (złote medale), Konrad Cichowicz (srebrny medal), prof. Tadeusz Gałązka, Krzysztof Kapera, Małgorzata Kucab i Marek Żubrowski (medale brązowe).

 

Następnie przewodniczący Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich Dariusz Raczkowski wręczył zasłużonym działaczom Polskiego Lobby Przemysłowego  Honorowe Odznaki SIMP. Najwyższe  wyróżnienie SIMP – Honorową Odznakę im. prof. Henryka Mierzejewskiego otrzymał prezes BUMARU ELEKTRONIKA dr inż. Ryszard Kardasz, który w przeszłości, gdy był prezesem Huty Stalowa Wola, pełnił funkcję przewodniczącego Oddziału Wojewódzkiego SIMP w ówczesnym województwie tarnobrzeskim. Złote Honorowe Odznaki SIMP otrzymali: mgr inż. Krzysztof Kapera, mgr inż. Wiesław Klimek, płk mgr inż. Franciszek Michalski, mgr inż. Witold Michałowski i dr Janusz Olszewski.

 

Przybyła na uroczystość delegacja Związku Zawodowego Maszynistów Kolejowych na czele z Markiem Kraską wręczyła Pawłowi Soroce List Gratulacyjny od prezydenta Związku Leszka Miętka.

 

W dalszej części uroczystości jubileuszowej odbyła się promocja Drugiej części  Raportu pt. „Przyczyny i konsekwencje globalnego kryzysu finansowo-gospodarczego i jego przejawy w Polsce” (pierwsza część tego Raportu została wydana w 2011 roku). Jeden z jego głównych autorów - Krzysztof Mroczkowski przedstawił najważniejsze  tezy i wnioski Drugiej części Raportu. Po nimwystąpił  Krzysztof  Ludwiniak, który mówił o potrzebie i uwarunkowaniach nowoczesnej polityki przemysłowej.

 

Uroczystość wzbogaciła przedstawiona przez Zastępcę Dyrektora Przemysłowego Instytutu Automatyki i Pomiarów prof. nadzw. dr hab. Piotra Szynkarczyka prezentacja multimedialna robotów produkowanych przez ten Instytut. Ponadto uczestnicy uroczystości otrzymali kolejny rocznik Polskiego Lobby Przemysłowego – publikację nr 24, zawierający wspomnianą Drugą część Raportu pt. „Przyczyny i konsekwencje globalnego kryzysu finansowo-gospodarczego i jego przejawy w Polsce”, a także opinie, opracowania i stanowiska PLP z roku ubiegłego i początku 2013 roku.

 

Warto dodać, iż całą imprezę filmowała ekipa Telewizji Internetowej INTERWIZJA z Białej Podlaskiej.

 

Uroczystość zamknęła część nieoficjalna, przy stole szwedzkim, podczas której udzielano wywiadów, wymieniano poglądy oraz nawiązywano kontakty i nowe znajomości.

 

 

 

*  *  *

 

Poniżej relacja przedstawiona przez Telewizję Internetową

"INTERWIZJA"

 

 
1)  Film z całej uroczystości
2) Wywiad z Koordynatorem PLP
3) Wywiad z Gen. Waldemarem Skrzypczakiem-wiceministrem obrony narodowej

 

http://www.interwizja.edu.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=2432&Itemid=113

 

http://www.interwizja.edu.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=2440&Itemid=113

 

 

 

 

Zdjęcia z uroczystości

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Opracowanie: prof. Paweł Soroka

Zdjęcia: Stanisław Dominiak i Jan Rychner

 

 

 


oceń
3
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Zdjęcia w galeriach.


niedziela, 21 stycznia 2018

Licznik odwiedzin:  157 277  

Kalendarz

« kwiecień »
pn wt śr cz pt sb nd
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Galeria RSTK W-wa

O naszym bloogu

Prezentacja twórczości członków Grupy Literackiej Wena-RSTK Warszawa

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 157277
Wpisy
  • liczba: 523
  • komentarze: 150
Galerie
  • liczba zdjęć: 43
  • komentarze: 3
Punkty konkursowe: 0
Bloog istnieje od: 2837 dni