Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 277 205 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Zdjęcia w galeriach.


NASI ARTYŚCI W DOMU KULTURY ZACISZE

niedziela, 30 marca 2014 16:55

 

 

 

 

Kamila Kuna i Zbigniew Kotynia

w Domu Kultury ZACISZE

 

 

 

 

 

 

W dniu 28 marca o godzinie 11:00 w Domu Kultury Zacisze miała miejsce wystawa obrazów i ikon naszych kolegów z Warszawskiego RSTK; Kamili Kuny i Zbyszka Kotyni, zaproszonych przez znanego warszawskiego animatora kultury, Bogdana Falickiego, który prowadził całość spotkania.

 

W czasie spotkania Kamila Kuna przedstawiła część swojej twórczości, w tym obrazy które namalowała do wierszy Stanisława Dominiaka. Zbigniew Kotynia rzeźbiarz, malarz, pisarz ikon zaprezentował nam niczym dr Zin z programu TV piórkiem i węglem, sztukę wykonywania odręcznych artystycznych szkicy, które rozdawał zebranym gościom.

Stanisław Dominiak zaprezentował kilka wierszy, które napisał natchniony duchem artystycznym malarzy z W-RSTK, w tym Kamili Kuny.

 

Na koniec wystąpiła pani Alicja Mieszało, która swym wspaniałym głosem zachwyciła gości, śpiewając znane i niezapomniane piosenki.

 

Dziękujemy Panu Bogdanowi Falickiemu, za zaproszenie naszych artystów i umożliwienie im prezentacji swojej twórczość w DK Zacisze, znanym w Warszawie z bardzo prężnej i ciekawej działalności.

 

 

 Stanisław Dominiak

 

 

.


oceń
2
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

RSTK Rzeszów - Wystawa obrazów, Stefan Żarów - rozważania nad poezją Michała Warzechy

czwartek, 27 marca 2014 11:23

 

 

 

 

RSTK RZESZÓW

 

WYSTAWA OBRAZÓW

 

"Widzenie Świata"

 

 


 

 

 

 

Widzenie świata

 

 

W dniu 18 marca 2014r  w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim odbył się wernisaż Wystawy Malarstw i Rysunku pt. Widzenie Świata, członków sekcji plastycznej Regionalnego Stowarzyszenia Twórców Kultury w Rzeszowie.

 

Do uczestników wystawy należą: Wioletta Cielecka, Stanisław Dworak, Łukasz Gil, Jadwiga Kupiszewska, Dorota Kwoka, Jerzy Nawrocki, Maria Rudnicka, Adam Urman, Emilia Wołoszyn, Aleksander Zimny,Mieczysław Kołodziejczyk. Wielu wystawiających należy do uznanych malarzy na terenie regionu czy kraju jak również w przypadku Łukasza Gila na arenie międzynarodowej. W swoim dorobku mają wystawy w różnych galeriach oraz mogą poszczycić się wieloma prestiżowymi wyróżnieniami.  Artyści reprezentują różne techniki malarskie począwszy od rysunku, poprzez akwarele aż do obrazów olejnych. Jak pisze  Wioletta Cielecka ,,Na piedestale stawiam akwarele – w tym wodnym świecie nic dwa razy się nie zdarza. W akwareli nie ma kopii, falsyfikatów, każdy obraz jest jeden, jedyny.. jak życie”. W prezentowanych pracach znajdziemy melancholijną refleksje egzystencjalną – Dorota Kwoka czy perfekcję  w rysunkach Emilii Wołoszyn. Niewątpliwym osobistym dla mnie zaskoczeniem jest olej pt. Dzieci Gai , znanego prozaika Jerzego Stefana Nawrockiego.

 

Otwarcia wystawy dokonał Pan Bogdan Romaniuk- członek Zarządu Województwa Podkarpackiego a zarazem Radny Sejmiku. Pośród licznie zebranej publiczności  udział wernisażu wzięli: Tadeusz Ferenc – prezydent Miasta Rzeszowa, Barbara Chmura – dyrektor Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie, Stefan M. Żarów członek Rady Krajowej RSTK w Warszawie,  Adam Decowski członek Zarządu ZLP Oddział w Rzeszowie, Józef Tadla kierownik Domu Kultury Karton w Rzeszowie oraz liczne grono samorządowców. Całość uroczystości prowadził prezes stowarzyszenia Józef Kawałek.

 

Wystawę oglądać można w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie do 28 marca 2014r.

 

 

 Stefan Żarów

 

 

____________________________________________________

 

 

 

 

Stefan ŻarówCo w trawie piszczy, czyli rozważania nad poezją Michała Warzochy          Pisząc o twórczości Michała Warzochy muszę brać pod uwagę trzy istotne elementy, które niewątpliwie wpływają na jego proces twórczy.
Poety młodego ale na wskroś świadomego  obranej formy przekazu. Odmienności, która jest cechą dominująca w jego poezji.

 

Kształtowanie osobowości
         

 

           Autor który w długim aczkolwiek jeszcze niezakończonym procesie pobierania nauki szkolnej i akademickiej miał to szczęście spotkać pedagogów, którzy wywarli istotny wpływ na jego odbiór codziennych zdarzeń. Ten okres nauki szczególnie  w Gimnazjum i Liceum im Jana Pawła II Sióstr Prezentek w  Rzeszowie. Szkoły elitarnej mającej ugruntowana pozycję na Podkarpaciu i wysoko notowanej rankingach ogólnopolskich. Wpływ środowiska nauczycielskiego stał się pokłosiem  wyboru dalszej drogi życiowej i kontynuowania swoich zainteresowań na najwspanialszej Alma Mater jakim jest dla nas Uniwersytet Jagielloński w Krakowie. A tam kierunek tak przystający do kształtującej się osobowości młodego poety czyli filologia klasyczna. Zakres tematyczny tego typu studiów obejmuje szerokie spektrum wiedzy o twórczości klasycznej   a tym samym konieczności poznania łaciny i greki. Czytania oryginalnych wydań: Owidiusza, Wergiliusza, Dantego  i innych. Tam też Michał ugruntowuje  swoje zainteresowania w Kole Naukowym Filologów Klasycznych pod opieką naukową dr Krzysztofa Bielawskiego.Zainteresowania
         

 

           Autor znany jest od wczesnych lat swojej młodości jako częsty uczestnik i laureat konkursów poetyckich. np. II miejsce w XI Ogólnopolskiej Biesiadzie Poetyckiej 2009r organizowanej  przez I Liceum Ogólnokształcące im. Konarskiego w Rzeszowie. Przesłaniem tej edycji konkursu była twórczość pokolenia lat 90. Michał Warzocha wierszem pt. Romantyczność zyskał uznanie jury. Utwory z tych Biesiad znalazły się wydawanym almanach pt. Drogi światła. Sięgając znacznie wstecz już w latach dzieciństwa udanie debiutował  w piśmie dla dzieci Płomyczek.
         Niewątpliwie na wzrost zainteresowania poezją w okresie nauki we wspomnianym liceum było spotkanie z nauczycielem Piotrem Durakiem, poetą i prozaikiem, znanym w środowisku rzeszowskim autorem kilku  książek, członka Regionalnego Stowarzyszenia Twórców Kultury w Rzeszowie co w konsekwencji pośrednio miało  wpływ na powstanie Koła Młodych Literatów przy Sekcji Literackiej. Koło zrzeszające kilkunastu członków z powodzeniem funkcjonuje w obszarze literackim czego przejawem jest stała wkładka w Informatorze Społeczno-Kulturalnym Kultura i Pieśń  jak również publikacja wierszy w  prasie literackiej i zdobywanie laurów w konkursach poetyckich. Pośród członków Koła kilku jest absolwentami wspomnianego Liceum: Beniamin Bukowski, Julia Urban Krzysztof Grzegorczyk oraz Michał Warzocha.

 


Twórczość

 

 

Okladka tomik Warzochy.jpg

 

 

 

           Odwołam się do wyróżnionego wiersza we wspomnianym już wyżej konkursie a który autor umieścił wydanym zbiorku Cisza
wiersz pt. Romantycznie
                                  

 

                                     Romantycznie
                                     to jest moknąć

 

                                     kiedy niebo płacze

dalej
                                      to jest stanąć w szranki z wiatrem
                                      kto się zmyślniej zabawi
                                      włosów

                Tu nasuwa się istotne spostrzeżenie o dojrzałości autora jego  delikatności i wrażliwości Wiersz dopracowany, pełen licznych aluzji poetyckich, brak w nim jakiejkolwiek  przypadkowości. Jak zdradził mi autor podczas jednej  z rozmów, że tego typu teksty powstają tygodniami są efektem mrówczej pracy.
Jest w tych wierszach nieco zabarwienia archaicznego odwoływania się do klasycznych znaczeń i charakterystycznej dla tej epoki symboli. Niemniej jednak autor czyni to świadomie i wykazuje dużą dozę dojrzałości warsztatu poetyckiego. Zaskakuje swoista gra słowną np. wiersz pt. Rozmowy z Przyjaciółką
                                       
                                Dzwonie do Ciebie, Droga Przyjaciółko,
                                Nie, żeby się żalić, albo by narzekać.
                                Nie chcę o moim smutku znowu opowiadać,
                                Lecz zapytać raczej: co u Ciebie słychać


dalej
                                Mi niewiele trzeba, Droga Przyjaciółko.
                                Nie musisz się martwić, starczy do pierwszego
                                Wiem, że nie masz czasu, długo już nie zajmę.
                                 A, co z dziećmi, powiedz -  chore? Ach, przepraszam

              Napotykamy w tym wierszu osobliwą grę słowa tego czym uczynił poeta swoim credo, we stepie do tomiku. Słowu nadaje autor znaczenie pierwotne odwołując się tym samym do Ewangelii  wg św Jana. W którym autor natchniony rozpoczynając Ewangelię sięga poza granicę wyznaczającą początek naszego czasu aż do Boskiej praprzyczyny. To od niego bierze się początek wszechrzeczy.
              Poeta przetransponował to dodając  do tego ciszę jako istotny element wypowiedzi Jak pisze autor : Słowo stało się Ciszą. Stało się oczekiwaniem. Stało się delikatne. Nie straciło niczego ze swojego pierwotnego znaczenia, ale pokazując swą głębie pozwoliło zanurzyć się w sobie. Tak według autora powstała poetycka forma wypowiedzi. Bo Cisza jest nieodzownym elementem poetyckiego przekazu. Znajduję się nie tylko pomiędzy strofami wiersza ale przede wszystkim pomiędzy  poetą  i potencjalnym czytelnikiem jego wierszy.
          Michał Warzocha jakby wbrew dzisiejszym trendom i nurtom poetyckim jest na wskroś  w swej twórczości klasyczny. Wymaga to od czytelnika wiedzy  literackiej. Zmusza do poszukiwań u praźródła terminów i znaczeń przywoływanej symboliki.  Co autor czyni to świadomie i z pełną premedytacją. W pełni czerpiąc z przyswojonej akademickiej wiedzy, nadaje jej użytek nie pozostawiając czytelnika  samemu  sobie. Prowadzi go po meandrach swojej twórczości. Przedstawione  wiersze podtrzymują dobrą tradycję i dorobek poezji polskiej.
        Poeta pomimo młodego wieku wpisuje się znacząco w obronę podstawowych pojęć filozoficznych jakimi są : sztuka, piękno i przeżycia estetyczne A osobiście cechuje go harmonia, umiar równowaga i spokój i te cechy są charakterystyczna dominantą jego wierszy.
         Znajdując w tym zbiorku pewne zróżnicowania utworów i pomimo braku na tym etapie  odpowiedzi co do dalszej drogi twórczej Michała Warzochy polecam Państwu  i proszę o przyjęcie tego tomiku.

         Cisza to tomik wierszy wydany systemem społecznym w ramach działalności  na rzecz rozwoju kultury i twórczości Koła Młodych przez Regionalne Stowarzyszenie Twórców Kultury w Rzeszowie w 2013r. Staraniem kierownika sekcji Literackiej RSTK i Sekretarza Oddziału ZLP w Rzeszowie Jerzego  Stefana Nawrockiego przy współudziale wiceprezesa RSTK Stefana Michała Żarowa. Projekt okładki i grafikę wykonała Judyta Potocka. Wstęp autora Michała Warzochy. Posłowie napisał Piotr Durak. Biogram autora opracował
Jerzy  Stefan Nawrocki. Tomik formatu B5, stron 50, wierszy 30.Wydanie bibliofilskie 50 egz.

           Promocja tomiku pt. Cisza odbyła się  w ramach wyjazdowej Podkarpackiej Izby Poetów w Gminnym  Ośrodku Kultury w Błażowej w dniu 19. października 2013r.Z udziałem  prezesów Regionalnego Stowarzyszenia Twórców Kultury: Józefa Kawałka i Stefana M. Żarowa, oraz kierowniczki sekcji plastycznej  Emilii Wołoszyn. ZLP Oddział Rzeszowie reprezentował Adam Decowski. Całość spotkania poprowadził  gospodarz Izby Czesław Drąg  z WDK w Rzeszowie przy pomocy instruktorki Danuty Pado. Licznie reprezentowane było Błażowskie środowisko kultury na czele ze  Zbigniewem Nowakiem dyr. Gminnego Ośrodka Kultury i Danutą Heller dyr. Miejsko - Gminnej Biblioteki Publicznej, dr Małgorzatą Kutrzeba prezeską Towarzystwa Miłośników Ziemi Błażowskiej oraz władze samorządowe z burmistrzem Zygmuntem Kustrą.
           Następnie uczestnicy spotkania zwiedzili  prywatne Muzeum Kultury Materialnej Wsi Podkarpackiej na Błażowskim Wilczaku w  Potokach, prowadzone przez Augustyna Rybkę. Wrażenia z pobytu w tym urokliwym miejscu to jest temat na odrębną publikację.

 Autor jest wiceprezesem
Regionalnego Stowarzyszenia Twórców
Kultury w Rzeszowie

 

 

 

Wykonał i opublikował Stanisław Dominiak

 

.

 

 


oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Nowa strona www Pawła Soroki

wtorek, 25 marca 2014 22:58

 

 

 

 

 

Nowa strona www Pawła Soroki:

 

http://pawel-soroka.plp.info.pl/

 

Od niedawna działa nowa strona www prof. Pawła Soroki. Można na niej znaleźć wiele ciekawostek dotyczących naszego przewodniczącego, jego publikacji naukowych, dorobku literackiego, nagród i wyróżnień oraz wiele innych mało znanych ogółowi naszych koleżanek i kolegów informacji o nim, i o wielkim obszarze jego działalności i zainteresowań.

 

Zapraszam koleżanki i kolegów do odwiedzenia jego strony.

 

 

Stanisław Dominiak

 


oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Galeria Piecowa przy Nowogrodzkiej. Poeturiady reanimowane

poniedziałek, 24 marca 2014 18:22

 

 

 

 

Galeria Piecowa przy Nowogrodzkiej

 

Poeturiady reanimowane

 

 

Pierwszy wieczór autorski poetów z Warszawskiego RSTK w Galerii Piecowej przy Nowogrodzkiej - jednocześnie siedzibie W-RSTK - miał miejsce 22 marca 2014 r. o godz. 18:30. Wystąpili w nim poeci: Iza Zubko i Stanisław Dominiak. Podkład muzyczny zapewniła młoda gitarzystka Agnieszka Jarnicka.

Nie było to na pewno wielkie wydarzenie kulturalne ale za to kameralne i sympatyczne, no i przetarło szlak do następnych tego typu poetyckich prezentacji twórczości naszych poetów. Połączenie obrazu, muzyki-dźwięku i poetyckich treści zrobiło wrażenie, i…, będzie nadal kontynuowane.

 

Więcej pokazuję w filmie obrazowym stworzonym ze zdjęć, które tam wykonaliśmy.

Zapraszam do obejrzenia.

 

Stanisław Dominiak

 

 

 

Strzaka w dół.gif

 

 

 

 

 

Stanisław Dominiak

 

 

.


oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

ZAPRASZAMY

środa, 19 marca 2014 18:05

 

 

 

 

Z A P R A S Z A M Y

 

Aktor sie kłania.gif

 

Miłosteńki jpg.JPG

 

 

 

Strzaka w dół.gif 

 

 

plakat2.png

 

 

.


oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

K O N K U R S im. Wojciecha Siemiona

wtorek, 18 marca 2014 11:13

 

 

 

 

K O N K U R S

 

im. Wojciecha Siemiona

 

 

 

plakat-siemion.jpg

 

 

 

.


oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

KOMUNIKAT PLP

sobota, 08 marca 2014 22:56

 

 

 

 

 

flagi003.gif

 

 

Warszawa, 25.02.2014 r.

 

 

 

KOMUNIKAT

 

 

   Polskiego Lobby Przemysłowego im. Eugeniusza Kwiatkowskiego i Kapituły Honorowego Wyróżnienia „Bene Meritus pro Industria Poloniae”  (Dobrze Zasłużony dla Polskiego Przemysłu)

 

 

Na posiedzeniu władz Polskiego Lobby Przemysłowego w dniu 5 marca 2013 r. zostało ustanowione Honorowe Wyróżnienie przyznawane przez PLP pn. Bene Meritus pro Industria Poloniae (Dobrze Zasłużony dla Polskiego Przemysłu).

 

W dniu 25 lutego 2014 zebrała się - powołana przez władze Polskiego Lobby Przemysłowego - Kapituła Honorowego Wyróżnienia,  w składzie: prof. dr hab. inż. Jerzy Klamka (przewodniczący), prof. dr hab. Andrzej Janicki,  Gen. dyw. w st. spocz. prof. dr hab. Jerzy Modrzewski, prof. dr hab. Ryszard Szczepanik, dr inż. Andrzej Ciszewski, dr inż. Piotr Matejuk, płk w st. spocz. mgr inż. Jerzy Kade, inż. Zygmunt Dębiński i Marek Łukaniuk, która wybrała laureatów II edycji Honorowego Wyróżnienia PLP, spośród kandydatów zgłoszonych przez Stowarzyszenia, związki zawodowe oraz członków kapituły.

 

Uwzględniając wcześniej ustalone niżej wymienione kryteria wyboru osób zasługujących na Honorowe Wyróżnienie PLP:

 

- całokształt dorobku zawodowego,

 

-  znaczące dokonania w działalności przemysłowo-gospodarczej,

 

-  osiągnięcia naukowe wdrożone do praktyki przemysłowej,

 

oraz  ich znaczenie dla społeczeństwa i gospodarki narodowe.

 

Kapituła podjęła decyzje o przyznaniu w tym roku Honorowego Wyróżnienia BeneMeritus pro Industria Poloniae - Dobrze Zasłużony dla Polskiego Przemysłu następującym osobom:

 

1.     Mgr inż. Krzysztofowi Dędkowi - Prezesowi Przedsiębiorstwa Sprzętu Ochronnego Maskpol S.A., którego kandydaturę zgłosił członek Kapituły mgr inż. Jerzy Kade.

 

2.     Dr inż. Ryszardowi Kardaszowi - Prezesowi Przemysłowego Centrum Optyki S.A. i Bumar Elektronika S.A., którego kandydaturę zgłosiło Stowarzyszenie „SIŁA i  HONOR”  im. Gen.  Sławomira Petelickiego.

 

3.    Mgr inż. Edwardowi Margańskiemu - założycielowi i współwłaścicielowi  Zakładów Lotniczych Margański&Mysłowski Sp. z o.o., którego kandydaturę zgłosiło Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich.

 

4.      Inż. Bogdanowi Tatarowskiemu - Prezesowi Zakładu Rozwoju Technicznej Ochrony Mienia „TECHOM” Sp. z o.o., którego kandydaturę zgłosiła Naczelna Organizacja Techniczna - Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych.

 

5.     Mgr Tomaszowi Zaboklickiemu - Prezesowi firmy Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz S.A., którego kandydaturę zgłosił Związek Zawodowy Maszynistów Kolejowych w Polsce.

 

Honorowe Wyróżnienia PLP zostaną wręczone podczas uroczystości dwudziestej pierwszej rocznicy powstania Polskiego Lobby Przemysłowego w sobotę 22 marca 2014 r. w sali konferencyjnej Instytutu Technicznego Wojsk Lotniczych w Warszawie.

 

Po raz pierwszy  Honorowe Wyróżnienie „BeneMeritus pro Industria Poloniae” – „Dobrze Zasłużony dla Polskiego Przemysłu”  zostało przyznane rok temu - z okazji dwudziestej rocznicy powstania Polskiego Lobby Przemysłowego - pośmiertnie następującym osobom: prof. Janowi Czochralskiemu, prof. Januszowi Groszkowskiemu, gen. dr Tadeuszowi  Jauerowi, gen. prof. Sylwestrowi Kaliskiemu, inż. Marianowi  Migdalskiemu,  inż. Tadeuszowi Sędzimirowi i  prof. Tadeuszowi  Sołtykowi.

 

 

 

za zgodność:

 

 

 

Przewodniczący Kapituły

Honorowego Wyróżnienia PLP

 

prof. dr hab. Jerzy Klamka

 

Koordynator

Polskiego Lobby Przemysłowego

im. Eugeniusza Kwiatkowskiego

 

prof. nadzw. dr hab. Paweł Soroka

 

 

tel. 603-425-568

 

.

 

 

 


oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Z okazji Dnia Kobiet...

piątek, 07 marca 2014 22:51

 

 

 

 

 

Z okazji Dnia Kobiet

wszystkiego najlepszego naszym Paniom z RSTK

życzą koledzy po piórze

 

Kwiatki_czerwone.gif

S. D.

 

.


oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Czwartek, 6 marca 2014 r.

piątek, 07 marca 2014 21:13

 

 

 

 

Czwartek, 6 marca 2014 r.

 

 

 

 

Na dzisiejszym spotkaniu gościliśmy malarza Arnolda Ananicziusa, którego obrazy były prezentowane podczas niedzielnego wernisażu i zdobią Galerię Piecową, w której mamy spotkanie. Artysta powiedział nam parę słów o sobie oraz przybliżył nam swoją twórczość. Prawdopodobnie powstaną do jego obrazów wiersze wśród naszych poetów, które zaprezentujemy na finisażu.

W dalszej części odbyła się prezentacja naszej twórczości, z omówieniem warsztatowym oraz prezentacja Almanachu p.t. „Miłosteńki”, poezji zebranej wśród poetów z Klubu Literackiego „Nasza Twórczość” działającego przy Domu Polonii, w którym działają też równolegle niektórzy nasi poeci. Prezentacji Almanachu dokonał Jan Rychner, przewodniczący wspomnianego Klubu i jednocześnie nasz członek.

W tym samym czasie niespodzianka, dostarczono nam nowy numer (89) naszego pisma „Własnym Głosem”.

Po zakończeniu spotkania odbyło się zebranie Zarządu Warszawskiego RSTK dotyczące spraw organizacyjnych.

 

Następne spotkanie w czwartek 3 kwietnia br.

 

 

Stanisław Dominiak

 

 

.


oceń
1
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Izabela Zubko - Wiersze zebrane

sobota, 01 marca 2014 10:40

 

 

 

Izabela Zubko - Wiersze zebrane

 

 

 

Izabela Zubko wiersze zebrane 460px.jpg

 

 

Izabela Zubko zadebiutowała w 1992 roku w roczniku szkolnym XXXVII  LO im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie. Od 1997 roku publikuje w prasie lokalnej, ogólnopolskiej i zagranicznej. Wydała siedem tomików wierszy i brała udział w publikacjach zbiorowych. Jej wiersze zostały przetłumaczone na język angielski, rosyjski i ukraiński. Otrzymała nagrody w wielu konkursach poetyckich w Polsce i konkursach międzynarodowych. Jest członkiem warszawskiego oddziału RSTK oraz współzałożycielką Grupy Literackiej Terra Poetica. Za działalność literacką otrzymała srebrną odznakę Warszawskiego Robotniczego Stowarzyszenia Twórców Kultury.

 

„Wiersze zebrane” to ósmy tomik poezji autorki. Jego wydanie związane jest z dwudziestą rocznicą debiutu książkowego poetki.

Tomik stanowi wybór utworów, które pochodzą z wczesnego okresu twórczości Izabeli Zubko jak i tych ostatnich. Są to utwory nagrodzone na konkursach, ułożone w porządku chronologicznym.

„Wspomnij choć chwilę o mnie/może być bardzo skromnie” prosi poetka w wierszu „Pożółkłe wspomnienia”.

Myślę, że warto zapoznać się z dorobkiem autorki, bo wykorzystane w literaturze tematy miłości, tęsknoty, przemijania nabierają w jej wierszach nowych wartości.

 

 

Stanisław Dominiak

 

 

.


oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Zdjęcia w galeriach.


niedziela, 21 stycznia 2018

Licznik odwiedzin:  157 319  

Kalendarz

« marzec »
pn wt śr cz pt sb nd
     0102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Galeria RSTK W-wa

O naszym bloogu

Prezentacja twórczości członków Grupy Literackiej Wena-RSTK Warszawa

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 157319
Wpisy
  • liczba: 523
  • komentarze: 150
Galerie
  • liczba zdjęć: 43
  • komentarze: 3
Punkty konkursowe: 0
Bloog istnieje od: 2837 dni