Bloog Wirtualna Polska
Są 1 277 203 bloogi | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Zdjęcia w galeriach.


Trzy Gracje - Kobiecość w malarstwie 4.12.2016

środa, 30 listopada 2016 22:20

 

 

 

Trzy Gracje - Kobiecość w malarstwie

Piecowa Barbórka

 

 

3 gracje.jpg

 

S.D.

 

.


oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Konkurs literacki ''Ikarowe Strofy'' 2016

sobota, 26 listopada 2016 19:49

 

 

 

''Ikarowe strofy'' 24.11.2016 r.

 

Rozstrzygnięcie konkursu literackiego

 

 

 

45z.jpg

 

 

Strzaka w dół.gif

 

 

 

 

Zdjęcia i wykonanie pokazu:

Stanisław Dominiak

 

.


oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Poczta e-mail od Pani Julii Ziółkowskiej 20.11.2016

niedziela, 20 listopada 2016 11:52

 

 

 

Witam koleżanki i koledzy

 

Otrzymałem dzisiaj od Pani Julii Ziółkowskiej - Jule Ross ciekawego maila, dotyczącego m.in. naszej Galerii, na swoją prywatną pocztę i postanowiłem podzielić się jego treścią z wami zamieszczając go w całości na naszym blogu.

 

 

Szanowni Państwo,

Każdy człowiek kultury ma marzenia. Artyści, często błądząc po swoich realiach nie są w stanie uświadomić sobie jak wiele jest w rękach ludzi nie związanych ze Sztuką z żaden bezpośredni sposób. Są to politycy, sfery biznesu, lobbyści, osoby, w których dążeniach sztuka nie zajmuje pierwszego miejsca.
Nie każdy jest lub może zostać artystą, za to nie brak zapału aby takowym zostać. Takim osobom i ich dążeniom serdecznie gratuluję. Często mimo pracy zawodowej, codziennych zajęć i natłoku zdarzeń dnia codziennego są w stanie znaleźć czas aby pracą twórczą zająć się hobbystycznie.
Kto odwiedza miejsca "nawiedzone" Sztuką, ten wie jak ważnym fragmentem życia może się ona okazać. Sztuka uzależnia, wciąga, daje poczucie wspólnoty i sprawia, że uwolnione zostają nieznane energie. O takim miejscu piszę w artykule z Graffusie:

Jest to Galeria Piecowa. Miejsce spotkań, ekspresji, artystycznej komunii i po prostu fajna przestrzeń.

Z artystami niestety nie jest jak z ptakami. Nie zadowolą się rzuconą kromką chleba czy wystawionym zimą karmnikiem. Dla profesjonalnego artysty, a takich jest wielu, ważne są nie tylko sława czy pochodzące z niej pieniądze. Dla prawdziwej Sztuki liczy się jakość, która wytwarzana jest w kontakcie odbiorcy z dziełem. To często kosztuje masę nerwów, a starania o zrozumienie uderzają często o mur obojętności. Ba! Czasem odwaga artystycznych poszukiwań zderza się z nienawistnym okiem PSEUDOKRYTYKI.
 
Odważam się to mówić, gdyż z punktu widzenia osoby wykształconej w dziedzinie Sztuk Pięknych oraz jako badaczka życia artystycznego od ponad dekady, posiadam specyficzny punkt widzenia. Raczeni takim odbiorem artyści nie pozostają bierni. Zabierają głos także w sprawach najwyższej wagi państwowej, jaką są układy sterujące odgórnie życiem Kraju. Podaję link do artykułu, w którym zabiera głos Eugeniusz Małkowski, malarz, z którym niestety nie zdążyłam nawiązać współpracy, jakiej pragnęłam, za to udało mi się współtworzyć dzieło "Warszawa01" - zawarta jest w nim jedna z moich prac malarskich.

"Nie lękajcie się zostawiać swojego śladu" - to jego słowa...

Na deser zostawiam swoje, uwarunkowane przestrzenią metafizyczną odloty. Oto ON, mój arte-blog.

Pozdrawiam z Kwatery Głównej

W każdym momencie możesz zrezygnować z otrzymywania informacji artystycznych z tego adresu. Wystarczy w odpowiedzi na tego maila wpisać słowo NIE w temacie lub treści maila.
 
Julia Ziółkowska  --  Jule Ross
Historyk sztuki, Artystka, Teoretyk

Twitter: @RosariumJule

Wyraź to T-shirtem: www.sweterjule.cupsell.pl
 
 
 
Stanisław Dominiak
 
.

oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

13.11.2016, Finisaż zbiorowej wystawy Towarzystwa Artystów Plastyków Bemowa

poniedziałek, 14 listopada 2016 14:22

 

 

 

Finisaż zbiorowej wystawy

Towarzystwa Artystów Plastyków Bemowa

 

Strzaka w dół.gif

 

 

 

 

Film pokazuje finisaż wystawy zbiorowej Towarzystwa Artystów Plastyków Bemowa w Galerii Piecowej Warszawskiego RSTK przy ul. Emilii Plater 47 pawilon 15.


W wystawie wzięli udział malarze:
Krystyna Stryburska, Dariusz Wilczyński, Tadeusz Ambroszczak, Stanisław Twardowski, Ewa Westwalewicz-Mogilska, Zbigniew Dziwosz, Jarosław Madej, Łukasz Rutkowski, Danuta Stępień, Danuta Koźlińska, Maciej Twardowski, Beata Laprus-Madej, Bartłomiej Szappanos, Magdalena Krępska, Bożena Aleksy, ewa Dołgań-Piotrowska, Józefa Pawlik, Tadeusz Ołowski, Andrzej Sobczyk.

Gościnnie wystąpili:
Krystyna Krępa, Barbara Rzepa-Leichsenring, Stanisław Kozłowski, Maria Iżyk, Teresa Manturo.

Podczas finisażu, w konkursie, który tradycyjne jest organizowany, były prezentowane krótkie formy literackie powstałe do prezentowanych na wystawie obrazów.

 

 

Stanisław Dominiak

 

.


oceń
2
1

komentarze (0) | dodaj komentarz

''W imię Ojca i Syna'' - wystawa fotografii okraszona poezją

poniedziałek, 14 listopada 2016 9:21

 

 

Nasza Iza i jej bliscy…

„W imię Ojca i Syna…”

- wystawa fotografii okraszona poezją

 

 

6 listopada w Galerii Anielskiej, istniejącej w ramach Ośrodka Wychowawczo – Profilaktycznego „Michael” na Bemowie, zawitali miłośnicy piękna, by wziąć udział w wernisażu wystawy fotografii Rafała Jarnickiego pt. „W imię Ojca i Syna…”.

Ceglane ściany Galerii okazały się wdzięcznym tłem dla kilkunastu barwnych fotografii o tematyce religijnej, inspirowanych słowami wierszy znanej i cenionej poetki Izabeli Zubko.

W trakcie wernisażu wiersze wybrane z dwóch tomów („W imię Ojca…” i „W imię Syna…”)  można było usłyszeć w interpretacji autorki.

 

Niewątpliwie nie jest łatwo o ilustrację oszczędnych, a jednocześnie głębokich, poruszających słów poezji Izabeli Zubko. Jednak patrząc na urokliwe kadry zapełniające ściany Galerii można z całą stanowczością stwierdzić, że to, co trudne nie jest jednocześnie niemożliwe. Być może z tego powodu, iż oboje artyści od lat tworzą pełną ciepła i miłości małżeńską jedność.

Stąd też mocny przekaz obrazów harmonijnie wsparł równie mocny przekaz słów i na odwrót. Stworzyło to niecodzienny, niepowtarzalny klimat całego wydarzenia.

 

Nie można też nie wspomnieć, iż wspaniałym uzupełnieniem całości była muzyka – dwa utwory na gitarę autorstwa Agnieszki Jarnickiej, córki obojga artystów, z wirtuozerią wykonane przez kompozytorkę.

Warto czasem zatrzymać się przy tym, co budzi ludzkie serce ze zmęczonej codzienności. Zwłaszcza, gdy to przebudzenie dokonuje się delikatnie, łagodnie i nienachalnie przez piękno dostrzeżone oczami artystów.

Jakże bylibyśmy ubodzy bez daru ich wrażliwości, którym tak szczodrze potrafią się dzielić.

 

Wystawa fotografii „W imię Ojca i Syna…” będzie trwać w Galerii Anielskiej (http://www.anielska.com.pl/) do 3 grudnia, by po tym czasie wyruszyć dalej, niosąc spragnionym duchowej strawy swoją barwną urodę. 

 

 

1.jpg

 

 

2.jpg

 

 

3.jpg

 

 

4.jpg

 

 

5.jpg

 

Barbara Smal


fot: Paweł Gładyś

 

.

 


oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Finisaż zbiorowej wystawy twórców TAP z Bemowa, 13.11.2016

środa, 09 listopada 2016 17:54

 

 

Finisaż zbiorowej wystawy

twórców TAP z Bemowa

 

 

zapro.jpg

 

.


oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Wieczór wspomnieniowy śp. Tadeusza Maryniaka

sobota, 05 listopada 2016 9:33

 

 

Czwartek, 3 listopada 2016 r.

Wieczór wspomnieniowy poświęcony

śp. Tadeuszowi Maryniakowi

 

Świeczka mała.gif

 

W  dniu dzisiejszym, w naszej siedzibie przy ul. Emilii Plater 47 odbyło się spotkanie wspomnieniowe w intencji naszego zmarłego kolegi śp. Tadeusza Maryniaka ps. literacki "Tamar", który zmarł  w tym roku 9 marca.

Spotkanie było tym bardziej uroczyste, że zaszczyciła nas swoją obecnością małżonka Tadeusza Pani Elżbieta Maryniak wraz ze swoim kuzynem Panem Krzysztofem Gedroyć i przyjaciółką, Panią Cecylią Alicją Nyc.

Pamięć Tadeusza uczciliśmy tradycyjną minutą ciszy. Były w trakcie spotkania recytowane wiersze naszych poetów oraz Tadeusza, wspomnienia i skromny słodki poczęstunek.  Więcej w pokazie filmowo-zdjęciowym poniżej.

 

 

 

 

 

Stanisław Dominiak

 

.


oceń
3
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Zdjęcia w galeriach.


niedziela, 21 stycznia 2018

Licznik odwiedzin:  157 294  

Kalendarz

« listopad »
pn wt śr cz pt sb nd
 010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

Galeria RSTK W-wa

O naszym bloogu

Prezentacja twórczości członków Grupy Literackiej Wena-RSTK Warszawa

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 157294
Wpisy
  • liczba: 523
  • komentarze: 150
Galerie
  • liczba zdjęć: 43
  • komentarze: 3
Punkty konkursowe: 0
Bloog istnieje od: 2837 dni