Bloog Wirtualna Polska
Są 1 277 203 bloogi | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Zdjęcia w galeriach.


Wieczór autorski Jana Rychnera

wtorek, 31 października 2017 17:16

 

 

 

Wieczór autorski Jana Rychnera

 

 

Rosa Erotica spotkanie.jpg

 

S.D.

 

.

 


oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Iza Zubko II miejsce w Konkursie Literackim im. Ks. Kanonika Józefa Jamroza.

sobota, 28 października 2017 18:33

 

 

 

Nasi na Parnasie

 

 

 

1.JPG

 

 ♥

 

 

2.JPG

 

 

W niedzielę 22 października 2017 r. w sali kina „Luboń” w Mszanie Dolnej, odbył się finał XV Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Ks. Kanonika Józefa Jamroza „O autentyczną wiarę” i „O ludzkie serce człowieka”. W kategorii „Poezja” nasza koleżanka Izabela Zubko zajęła II miejsce.

Podczas uroczystej gali licznie zgromadzeni mieszkańcy miasta oraz zaproszeni goście mogli wysłuchać nagrodzone utwory w interpretacji autorów.

 

 

3.JPG

 

Serdecznie gratulujemy Izie tej nagrody i życzymy dalszych sukcesów!

 

 

Materiał od Izy Zubko

Zamieścił Stanisław Dominiak

 

.


oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Biblioteka Główna Województwa Mazowieckiego. Spotkanie autorskie Joli Marii Grotte

piątek, 27 października 2017 11:10

 

 

 

Biblioteka Główna Województwa Mazowieckiego

w Warszawie ul. Koszykowa 26/28.

 

Spotkanie autorskie Joli Marii Grotte

 

 

W dniu 17.10.2017 r. odbyło się już drugie spotkanie autorskie Jolanty Marii Grotte poświęcone jej nowej książce pt.  Halo… Proszę…! Słucham…?.

Fragmenty z książki prezentowała poetka – Izabela Zubko.

Wiersze własnego autorstwa nawiązujące do treści czytanych fragmentów przedstawiła sama autorka. Połączenie prozy z poezją spotkało się z zainteresowaniem przybyłych Gości.

Czas pod znakiem wspomnienia z pobytu w miłym domku z obok rosnącą Lipą i miłych wrażeń tam doznanych – szybko upłynął w niedosycie. To też w domu w wygodnym fotelu otworzyłam pierwszą stronę, rozpoczęłam czytać:

 Halo... Proszę...! Słucham...?.

Polecam...

Wśród licznych Gości przybyłych na spotkanie zaszczycili swą osobą - krytyk literacki Pan Stanisław Stanik oraz  Pani Roma Sypniewska – kierownik Biblioteki Publicznej w Warszawie, przy ulicy Redutowej, gdzie odbyło się pierwsze spotkanie autorskie wyżej wymienionej autorki.

 

 

Krystyna Rejniak

 

 

Poniżej kilka fotek ze spotkania

 

 

Strzaka w dół.gif

 

a.JPG

 

 

b.JPG

 

 

c.JPG

 

 

d.JPG

 

 

e.jpg

 

 

f.JPG

 

S.D.

 

.

 

 

 


oceń
0
0

komentarze (2) | dodaj komentarz

Benefis art. Joanny Jagiełło 22.10.2017 r.

poniedziałek, 23 października 2017 17:04

 

 

 

Benefis art. Joanny Jagiełło

 

Pokaz filmowo zdjęciowy

 

 

Strzaka w dół.gif

 

 

 

 

Stanisław Dominiak

 

.


oceń
5
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Mira ''Metaforuje'' w Arsusie - 25 października

piątek, 20 października 2017 23:19

 

 

 

Nasza Mira ''Metaforuje'' w Arsusie

 

 

Plakat 2017 Arsus Metafora.jpg

 

 

S.D.

 

.


oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Przesunięto spotkanie literackie na 9 listopada

piątek, 20 października 2017 19:32

 

 

 

Koleżanki i koledzy

 Przez tubę.gif

Pragnę Was poinformować, że związku z tym, że pierwszy czwartek listopada wypada w Zaduszki, przesuwamy nasze spotkanie literackie na następny czwartek, czyli na 9 listopada - godz. 17.00.

 

 

Stanisław Dominiak

 

.

 


oceń
1
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Spotkanie autorskie z Jolantą Marią Grotte

czwartek, 19 października 2017 22:03

 

 

 

 

Spotkanie autorskie z Jolantą Marią Grotte

 

 

W dniu 10 października 2017 roku, na zaproszenie Pani Romy Sypniewskiej - Kierownik Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 80, ul. Redutowa 48, odbyło się spotkanie autorskie z Jolantą Marią Grotte – poetką i powieściopisarką. Autorka promowała swoją najnowszą książkę „Halo… Proszę…! Słucham…?”. Do fragmentów powieści czytanych przez Wiesława Grotte, prezentowała swoje wiersze korespondujące z czytaną treścią. W spotkaniu uczestniczyły: Dyrektor Wolskich Bibliotek Warszawy Pani Anna Grędzińska i V-ce Dyrektor Pani Agnieszka Zygmunciak, publiczność z Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz koleżanki po piórze ze środowisk literackich. Pracownicy Biblioteki zadbali o poczęstunek dla każdego. Panowała miła i przyjazna atmosfera dla wybrzmiewającej ze sceny niezwykłej opowieści ozdobionej muzyką. Były kwiaty w podzięce, wspólne zdjęcie i dużo uśmiechu. Autorka podpisała wiele swoich książek przybyłym licznie na spotkanie. Dziękujemy.

 

 

Maria Bednarek z koleżankami

 

 

.

Strzaka w dół.gif

 

1.JPG

 

 

a.jpg

 

 

b.jpg

 

 

c.jpg

 

 

d.jpg

 

 

e.jpg

 

 

f.jpg

 

S.D.

 

.


oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Michałowice Jan Dil i...

czwartek, 19 października 2017 21:40

 

 

 

Wieczór Literatury i Muzyki Polskiej

Michałowice

Wystawa obrazów Jana Dila

 

 

web-Plakat-pracowni-A3_Jan-Dil.jpg

 

S.D.

 

.


oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Wąglany - Prośba o wsparcie

sobota, 14 października 2017 13:15

 

 

 

Wąglany  10 października 2017 roku

 

 

Nasi Drodzy Przyjaciele!

 

 

W imieniu mieszkańców Wąglan i naszego Towarzystwa Przyjaciół Wąglan, którego jestem prezesem bardzo serdecznie Was, Wasze Rodziny, Przyjaciół i znajomych - sercem otwartym na oścież p o z d r a w i a m y! 

Jestem też Radną i sołtysem sołectwa Wąglany Gmina Białaczów Powiat Opoczyński woj. łódzkie. Wyraziłam zgodę na mój udział w Plebiscycie na Sołtysa Ziemi i Sołectwo Ziemi Łódzkiej 2017. Jest to pod patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego! Więc to traktujemy poważnie, bo to nam ułatwi w przyszłości ubieganie się o wyższe wsparcie finansowe dla naszych biednych Wąglan! A od 36 lat organizujemy Wąglańskie Konkursy i Maje Poezji! A Urząd Marszałkowski jest naszym głównym Darczyńcą! Dzięki temu będzie rozpoczęta budowa obwodnicy Wąglan i być może powstanie Plac Zabaw dla naszych dzieci! Do walki o finał wojewódzki przystąpiło aż 3453 (trzy tysiące czterysta pięćdziesiąt trzy!)sołtysów i tyleż samo sołectw z 21 Powiatów i ze 158 Gmin! Do wojewódzkiego finału z  każdego powiatu woj. łódzkiego awansowało po trzech sołtysów i po trzy sołectwa, które zdobyły najwięcej głosów - SMS-ów w pierwszym etapie plebiscytu. Warto nadmienić, że w naszym powiecie opoczyńskim spośród 8 Gmin i spośród 199 sołtysów i tyleż samo sołectw odnieśliśmy zdecydowane podwójne zwycięstwo. Ja zebrałam 733 SMS-y, a nasze Wąglany 124 SMS-y. W tej chwili od 10 października trwa głosowanie  w drugim etapie w finale wojewódzkim i potrwa do piątku do 27 października 2017 r. do godz. 21.59.

Do kogo jak nie do naszych Przyjaciół, Poetów, Darczyńców, Kolegów i znajomych mamy się zwrócić o wsparcie!?. Więc bardzo Was prosimy o wsparcie SMS-ami, które można o każdej porze z tej samej komórki i w dowolnej ilości wysyłać bez ograniczeń! Tylko wspólnymi siłami - SMS-ami w walce z o wiele bogatszymi od nas konkurentami! Odniesiemy sukces i obronimy ciężko wywalczone miejsce w finale wojewódzkim. Więcej informacji o akcji - plebiscycie i *Regulaminie oraz szczegółach możecie znaleźć na stronie: WWW.DZIENNIKLODZKI.PL/SOLTYS trzeba odszukać: dziennik łódzki wyniki aktualne finału wojewódzkiego. Sołtys Ziemi Łódzkiej 2017/Finał wojewódzki - aktualne wyniki. Jeśli chcecie poprzeć mnie *Krysię Jóźwik sołtysa Wąglan w Plebiscycie na Sołtysa Ziemi Łódzkiej wyślijcie SMS-a  pod Numer 72355 - o następującej treści SZ.562 a jeśli chcecie poprzeć nasze Sołectwo Wąglany wyślijcie SMS-a  pod ten sam Numer 72355 - ale ciut o innej następującejtreści SK.563 - Niestety największą przeszkodą jest cena każdego SMS-a! Koszt wysłania SMS-a do 160 znaków wynosi 2,46 zł z VAT (2 zł + VAT) każdy wysłany SMS to 1 głos w Plebiscycie! Jeśli macie wątpliwości i pytania dotyczące wysyłania SMS-ów!? Prosimy ich bezpośrednio kierować: Kinga Szporak Tel. (42) 665-93-57 i e-mail: k.szporak@dzienniklodz.pl . Byłoby nam bardzo miło gdybyście po wsparciu nas SMS-ami zadzwonili i podzielili się z nami swoimi opiniami. Czekamy pod numerami naszych telefonów: 692-678-525 oraz (44) 758-12-31! Za zrozumienie i poparcie nas - z góry bardzo serdecznie d z i ę k u j e m y!!!

 

 

Krysia i Waldek Jóźwikowie z Wąglan

 

.


oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Finisaż wystawy obrazów Beaty Malec

wtorek, 10 października 2017 17:32

 

 

 

Finisaż wystawy obrazów Beaty Malec

 

Poeta piszący.gif

Poeci szykujcie wiersze do obrazów Beaty Malec!

 

 

 

za.jpg

 

S.D.

.

 


oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Wieczór Francuskiej Poezji Miłosnej. Benefis Joanny Jagiełło

niedziela, 08 października 2017 21:59

 

 

 

Wieczór Francuskiej Poezji Miłosnej

 

 

 Grajek na księżycu.gif

 

 

image.png

 

 

 

◊  ◊  ◊

 

 

'Benefis Joanny Jagiełło'

 

 

Drugie Wydarzenie jest dla mnie bardzo szczególne. Dokładnie dwadzieścia lat temu ukazał się pierwszy tom mojej poezji: "Moje pierwsze donikąd" Z tej okazji postanowiłam urządzić małą uroczystość - benefis. Chciałabym, żeby moi przyjaciele razem ze mną cieszyli się z tej rocznicy. Będzie to wieczór pełen niespodzianek, ale jedno jest pewne: zaśpiewa dla nas moja utalentowana córka Julia Jarmoszewicz i jej narzeczony Sławek Naborczyk - miłośnicy opery nie będą zawiedzeni. Oczywiście nie zabraknie Kaczmarskiego w wykonaniu Jurka Dołżyka.  Będzie można obejrzeć moje obrazy i posłuchać poezji? A co więcej? Zobaczymy! Przewidziany jest wolny mikrofon, a mnie uszczęśliwi każda niespodzianka! 
 
Serdecznie zapraszam! 22 października godz. 18:30, Galeria Piecowa, Emilii Plater 47 pawilon 15. Do zobaczenia!
 
 
 
Joasia Jagiełło
 
.

oceń
2
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Spotkanie czwartkowe - 5 października 2017 r.

piątek, 06 października 2017 19:33

 

 

 

Spotkanie czwartkowe

5 października 2017 r.

 

 

Na naszym kolejnym spotkaniu literackim, oprócz prezentacji i omawianiu nowych prac i publikacji, były prezentowane przez prof. Pawła Sorokę dwie nowe książki naszego krytyka literackiego Stanisława Stanika pt. „Mały pisarczyk z Małoszyc” oraz „Żywoty psycholi – artystów o tęskniących duszach”, które były i będą też, w najbliższej przyszłości, prezentowane na wieczorach autorskich w różnych miejscach Warszawy i nie tylko…, jak również i publikacje książkowe naszych poetek, Joli Grotte i Miry Umiastowskiej.

 

Na koniec jak zwykle poruszane były sprawy organizacyjne.

 

 

Poniżej zdjęcia ze spotkania

 

 

Strzaka w dół.gif

 

 

01.JPG

 

 

1.JPG

 

 

2.JPG

 

 

3.JPG

 

 

5.JPG

 

 

6.JPG

 

 

7.JPG

 

 

8.JPG

 

 

9.JPG

 

 

10.JPG

 

 

Stanisław Dominiak

.

 

 

 

 

 


oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

X Festiwal Poezji Słowiańskiej 2017

środa, 04 października 2017 16:28

 

 

 

X Festiwal Poezji Słowiańskiej

 

 

 

XFPS.PNG

 

 

 

PROGRAM

 

X Festiwalu Poezji Słowiańskiej 2017

 

 

9 X poniedziałek

 

            Godz. 13.00 – poeci z Łotwy w Miejskim Ośrodku Kultury – Piastów, ul Warszawska 24.

            Godz. 17.00 – prezentacja wierszy twórców zagranicznych w Sali Zielonej Domu Polonii, Krakowskie Przedmieście 64. Wystąpi chór Belcanto z Jońca. Promocja książki  Kazimierza. M. Sarbiewskiego z nowymi przekładami Ryszarda Tarwackiego.

            Godz. 19.00 – kolacja dla gości zagranicznych w restauracji Literatka.

            Godz. 20.00 – czytanie wierszy przy lampce wina w restauracji Literatka.

 

 

10 X wtorek

           

            Godz. 11.00  – poetycka gala w Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza, Rynek Starego Miasta 20. Prezentacja wierszy polskich poetów, nagrody, koncert w wykonaniu krajowych i zagranicznych wokalistek.

            Godz. 15.00 – o poezji naszej i Waszej poinformują twórcy krajowi i zagraniczni. Miejsce jak wyżej.

            Godz. 18.00 – kolacja w restauracji Literatka.

            Godz. 19.00 – czytanie wierszy przy lampce wina w restauracji Literatka.

 

 

11 X środa –  poezja w szkołach oraz w Żyrardowskiej Resursie, ul 1Maja 45.

           

            Godz. 18.00 – kolacja dla gości zagranicznych w restauracji Literatka.

            Godz. 19.00  – czytanie wierszy przy lampce wina w restauracji Literatka.

 

 

12 X czwartek  –  wycieczka poetycka twórców zagranicznych do Staszowa.

            

               Godz.17.00 – prezentacja wierszy członków Klubu Literackiego „Nasza Twórczość” gościom  zagranicznym. Oprawa muzyczna, pianista  prof. Aleksander Żukowski Dom Polonii – Sala Zielona.

 

 

13 X piątek

           

            Godz.18.00 – poeci z Rygi w Gminnej  Bibliotece Publicznej  im. ks. Jana Twardowskiego  w Jabłonnie, ul. Modlińska 102.

 

 

ZAPRASZAMY!

 

S.D.

.


oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Spotkanie z Jolą Grotte 10.10.2017

wtorek, 03 października 2017 17:21

 

 

 

Spotkanie z Jolą Grotte

i Jankiem Krzosem

 

 

 

Jolanta Grrotte.jpg

 

S.D.

.


oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Zdjęcia w galeriach.


niedziela, 21 stycznia 2018

Licznik odwiedzin:  157 278  

Kalendarz

« październik »
pn wt śr cz pt sb nd
      01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Galeria RSTK W-wa

O naszym bloogu

Prezentacja twórczości członków Grupy Literackiej Wena-RSTK Warszawa

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 157278
Wpisy
  • liczba: 523
  • komentarze: 150
Galerie
  • liczba zdjęć: 43
  • komentarze: 3
Punkty konkursowe: 0
Bloog istnieje od: 2837 dni